Zimní pohoda na horách. Kam na lyže

Zimní pohoda na horách. Kam na lyže

10 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Zimní pohoda na horách. Kam na lyže

Zima se blíží a já jsem se zamyslela, která zimní střediska bych vám doporučila pro tu nejlepší lyžovačku letošního roku. Nebudeme však řešit naše lyžařská střediska, ale střediska v Rakousku a v Itálii

Nikomu se nechce cestovat příliš daleko, ale občas se delší cesta vyplatí. Zasněžené kopce s dokonale upravenými sjezdovkami, skvělé jídlo a rozumné ceny jsou předností středisek, které jsem pro vás vybrala na letošní zimu

Arraba – Itálie Dolomity superski

Arraba je malá vesnička uprostřed Dolomit, ležící mezi vrcholy Sela a Porta Vescovo. Arraba je místem odkud můžete vyrazit na populární celodenní lyžařský výlet kolem hory Gruppo di Sela.  Pokud vyrazíte z Arraby, tak první zastávkou bude vrcholek Passo Campolongo ve výšce 1878 metrů. Dalším bodem bude Passo Gardena, přes který se dostanede do Val Gardeny. Cestou z Val Gardeny doporučuji navštívit oblíbený podnik s Apre-Ski  Piz Seteur https://pizseteur.it/en/apres-ski/ ,kde se opravdu dobře pobavíte, než vyrazíte přes Passo Pordoi zpět do Arraby.

PIZ SETEUR ITALY apre-ski

<iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube.com/embed/9S0y0-QU8HU“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“ allowfullscreen></iframe>

Ceny v celé Italských dolomit jsou velice příjemné. Hotely v oblasti Arabby seženete od 35 Euro za noc. Navíc v Itálie je známá svou skvělou kuchyní, která vás potěší. Pizzu si zde můžete dát již od 6 Euro. Špagety se pohybují v rozmezí  7-12 Eury.

Ischgl – Rakousko

Dnes již velice dobře známé lyžařské středisko v Tyrolských Alpách ve výšce 1370 metrů nad mořem. Ještě před sto lety zde stál pouze kostelík se dvěma usedlostmi. Ještě v devadesátých letech dvacátého století nebyl Ischgl nijak populární, přestože zde bylo skvělé lyžování. Svojí popularitu získával Ischgl po roce 2005, kdy zde pravidelně na začátku sezóny a na konci vystupují známí umělci na Idalp, což je rozlehlý prostor ve výšce 2320 metrů nad mořem, který se nachází na konci kabinové lanovky Pardagratch Bahn.

Letos na tomto místě vystupoval 30. 4. 2019 Leny Kravitz na akci zvané „Mountain Closing Concert”

Ischgl se stal místem, kam míří mladí lidé za sportem a zábavou. V odpoledních hodinách najdete nabité Apre-ski bary jak na sjezdovkách,  tak přímo v centru Ischglu. S příchodem tmy  přichází noční vřava a většina dočasných obyvatelů městečka míří do místních  nočních klubů jako  Living Room, Kuhstall nebo Showarena. Noční život zde pulzuje až do brzkých ranních hodin. Proto doporučuji vyrazit na sjezdovky co nejdříve, než se na ně dostanou vyspávající lyžaři po noční párty. Noční podniky si můžete prohlédnout zde…….

Na lyžích se dostanete až do výšky 3600 metrů nad mořem. Sjezdovky jsou z více jak 50% sportovního charakteru. Dokonce se na lyžích dostanete přes hranice do Švýcarského střediska Samnaun, které leží na samotné hranici s Rakouskem.

Image by Susanne Jutzeler, suju-foto from Pixabay