Zájezd do Černobylu – výlet pro dobrodruhy

Zájezd do Černobylu – výlet pro dobrodruhy

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Zájezd do Černobylu – výlet pro dobrodruhy

Mauricius, Maledivy či Kanárské ostrovy vás už nebaví? Pokud jste dobrodruzi a rádi objevujete netradiční místa, pak vyrazte do Ukrajinského Černobylu.

V sobotu 26. dubna 1986 se zde stala památná jaderná katastrofa, kterou způsobil výbuch 4. reaktoru černobylské jaderné elektrárny. Z blízkého okolí bylo evakuováno zhruba 130 000 lidí a oblast tak dodnes zůstala téměř neobydlená. Jedinými místními, co tu žijí, jsou starousedlíci, kteří se nedokázali smířit s novými domovy a vrátili se do oblasti, která je momentálně pro veřejnost uzavřena.

Většina z místních obyvatel jsou starší lidé, kteří se prý radiace nebojí. Před každým jídlem si údajně dávají sklenku vodky jako dezinfekci. Obyvatelé zde chovají hospodářská zvířata a živý se i tím co nasbírají v okolí.

Jak dnes žijí lidé v Černobylu se můžete podívat v tomto krátkém dokumentu:

 

Výlety do zapovězené Černobylu si můžete pořídit již od 89 euro. Tedy zhruba za 2300,- Kč si můžete zaplatit jednodenní výlet do zóny, kterou jíž více jak třicet let nikdo neobývá a stala se tak místem duchů.

Do oblasti se dostanete pouze s certifikovanou cestovní kanceláří, kterou najdete v Kyjevě, odkud pojedete autobusem do Černobylu.  Před vjezdem k reaktoru a města Pripjať  vás zkontroluje policie, která zkontroluje doklady, které musí souhlasit s dokumenty, které jste vyplnili v cestovní kanceláři.

Navštívit tak můžete sídliště opuštěného města Pripjať, kde na vás dýchne atmosféra jako z hororu. Bohužel nesmíte vstoupit do jakéhokoli domu, či si sednout na lavičku. Ale i nahlédnout do domů skrze okno může být velice zajímavé.

Nejzajímavější částí je pohled na 4. reaktor, který způsobil jadernou katastrofu. I když ho uvidíte z dálky a zakrývá ho sarkofág, který zabraňuje radiaci, je to rozhodně zvláštní pohled. V oblasti nesmíte nic jíst ani kouřit, kromě vyhrazených míst.

Na tento nezapomenutelný výlet se můžete vydat například s cestovní kanceláří

https://chernobyltravel.net/  kde najdete zájezdy od 89 euro na jeden den, nebo vícedenní zájezdy.

Navštívit můžete i cestovní kancelář https://www.chernobyl-tour.com/english/ , kde začínají ceny na 99 dolarech.

Nejlevněji se dostanete do Černobylu asi s kanceláří https://gamma-travel.com/# , která vás tam doveze za 89 dolarů.

Takových cestovních kanceláří, které zajišťují výlety do Černobylu je více a stačí si jen vybrat.

 

Pripjať

Image by Артём Апухтин from Pixabay