WordPress: přihlášení do administrace

WordPress: přihlášení do administrace

3 února, 2021 Vyp Od bigpluscz

WordPress: přihlášení do administrace

 

Pokud začínáte používat systém WordPress nebo jste úplnými laiky, či jste zapomněli jak se přihlásit do administrace. V tomto krátkém článku si ukážeme jak se do administrace WordPressu dostanete.

Přihlašovací stránka je něco jako vstupní brána do administračního prostředí, kde si můžete upravovat vaše nové webové stránky, přidávat články a mnoho dalšího. Slouží také někdy jako vstupní stránka pro vaše uživatele v případě, že nepoužíváte jiný plugin.

Přihlašovací formulář

Základní přihlašovací formulář se nachází na vstupních stránkách, které většinou vypadají takto

www.vašedoména.cz/wp-login.php   viz.obrázek

pokud ovšem nepoužívátě jeden z bezpečnostních pluginů, které vám umožní změnit tuto základní adresu URL na vámi zvolenou. Viz. obrázek

 

v případě, že máte stránku nahranou v nějakém podadresáři tak může vypadat přihlašovací stránka takto:

www.vašedoména.cz/wordpress/wp-login.php 

nebo pokud máte stránky na tzv. subdoméně tak bude přihlašovací URL vypadat zhruba takto

subdoména.vašedoména.cz/wp-login.php 

Kam si uložit URL?

Možná si hned nezapamatujete adresu vaší přihlašovací stránky, tak je dobré si jí někam poznamenat. Nedoporučuji si jí nechat přímo na webových stránkách někde v patičce nebo tak. Mohl by se tak k URL dostat každý.

Proto raději uložte URL do záložek prohlížeče nebo si jí napište do Wordu a uložte si ho v počítači. Nemusíte se tak bát, že někdo zjistí jakou máte přihlašovací URL i v případě, že budete používat bezpečnostní plugin a vaše přihlašovací stránka bude vypadat následovně.

www.vašedoména.cz/mojenovépřihlášení 

Image by 200 Degrees from Pixabay