WordPress: nastavení časového pásma pro celý web

WordPress: nastavení časového pásma pro celý web

23 června, 2021 Vyp Od bigpluscz

 

Určitě jste se setkali s variantou kdy potřebujete nastavit váš místní čas v nastavení WordPress a nevíte jak na to. První varianta je celkem jednoduchá. Vstoupíte v administraci do sekce „nastavení“ v levém menu a stiknete tlačítko „obecné“. V dolní části nastavení uvidíte nastavení viz. obrázek, kde si zvolíte časové pásmo, které je například pro Prahu  UTC+2 nebo najdete město Prague a je hotovo.

 

 

Ale může se stát, že jste si zakoupili nějakou prémiovou šablonu, kde je přednastavený čas UTC a nastavení, které jsme výše zmínili nebude mít na šablonu vliv.

V takovém případě, je třeba upravit PHP kód pro celou šablonu, který jednoduše vložíte do souboru funcitons.php vámi zvolené šablony. Tím se změní čas ideálně pro celý web a vy tak nebudete muset řešit nastavení.

Vložte následující kód do souboru functions.php ve vaší šabloně:

 

 


<?php

date_default_timezone_set('America/Los_Angeles');
$script_tz = date_default_timezone_get();if (strcmp($script_tz, ini_get(‚date.timezone‘))){
    echo ‚Script timezone differs from ini-set timezone.‘;
} else {
    echo ‚Script timezone and ini-set timezone match.‘;
}
?>

Nyní přepište název Los Angeles například na Prahu nebo jiné město. Základní nastavení měst a časových zón najdete v průvodci zde…..
Poslední krok je změnit na stejné město, které jste zadali v kódu v nastavení WordPress a vše je hotovo. Následně bude web zobrazovat čas i v případě internetové obchodu atd. ve vašem časovém pásmu.

Proč je čas důležitý?

  • například čas objednávky
  • reálný čas pro rezervace
  • při nastavení vyskakovacích oken na určité hodiny
  • a mnoho dalšího
Hodně úspěchu vám přeje projekt bigplus.cz