WooCommerce: výhody a nevýhody populárního nástroje na tvorbu E-shopu

WooCommerce: výhody a nevýhody populárního nástroje na tvorbu E-shopu

19 června, 2021 Vyp Od bigpluscz

WooCommerce je jedním z vedoucích  bezplatných pluginů, které transformují váš WordPress blog do plně funkčního internetového obchodu, který si může vybudovat i méně zkušený programátor nebo ten kdo alespoň trochu rozumí redakčnímu systému WordPress.org

 

Historie WooCommerce se začala psát v roce 2011, kdy začal tento systém fungovat jako Woothemes a následně se stal naprosto samostatným pluginem WooCommerce, který funguje zcela nezávisle. Navíc časem byly vytvořeny profesionální šablony, které umožnují bez dlouhého programování vytvořit krásný internetový obchod, který bude plně dostačovat vašim představám. Pro profesionální šablony doporučujeme themeforest.net, kde najde skvělé vzhledy již od 19 USD.

 

Vytvořte si vlastní E-shop, který vám může pomoci založit nové podnikaní a vaší finanční nezávislost.

Je pro vás WooCommerce to pravé?

 

WooCommerce používají spíše malé a střední firmy, které chtějí nezávislost a mají omezené finanční prostředky na provoz a rozvoj svého podnikání. Přesto WooCommerce nabízí plnohodnotné řešení pro internetové podnikání. Můžete tak prodávat:

 • fyzické výrobky (např. džem nebo ručně pletené šály)
 • digitální produkty (např. vlastní knihy nebo šicí vzory)
 • vstupenky (např. na koncerty, semináře nebo kongresy)
 • chráněné členské oblasti (např. pro online školení)
 • i externí produkty (např. pobočka společnosti Amazon)

 

Výhody WooCommerce pro vaše podnikání

 

Ve srovnání s některými jinými systémy pro tvorbu eshopu získáte nástroj, který vás finančně nevyčerpá. Oproti ostatním systémům, které vyžadují měsíční pronájem, nebo drahé počáteční náklady je systém WooCommerce bezkonkurenční.

 • Nízké náklady na prodejny ve srovnání s jinými systémy obchodů
 • Rychlé nastavení prostřednictvím WooCommerce Průvodce. Znalost programovacího jazyka HTML a CSS obvykle není nutná
 • S WordPress Používáte plnohodnotný systém správy obsahu (CMS)
 • Téměř nekonečná škála šablon a pluginů, které můžete najít i zdarma, nebo za pár dolarů a tím zajistíte téměř jakékoli funkce, které budete potřebovat pro dokonalou funkčnost.
  – WooCommerce je zdarma – najdete v oficiálním adresáři WordPress  WordPress Plugin adresář .
  – Placené rozšíření WooCommerce jsou k dispozici pro na  WooCommerce .com nebo Code Canyon.
  – Tady je seznam nejzajímavěších pluginů pro vaše nové stránky
  – WooCommerce šablony zdarma, které se dají použít  najdete v WordPress Theme adresář .
  – Prémiové šablony WooCommerce – najdete například na  ThemeForest .
 • Existují pluginy, a doplňky, které vám pomohou s účetnictvím, vytvářením faktur a mnoho dalšího.
 • Dokonce existruje obrovská mezinárodní  WooCommerce komunita,se kterou můžete řešit své problémy či požadavky na modifikaci vašich stránek:
  – v WordPress Fórum podpory
  – ve skupině Facebook “ WooCommerce Nápověda a sdílení“
  – ve skupině Facebook „Pokročilé WooCommerce „
 • Dokonce existují experti a skupiny, kteří vám zdarma či za malé peníze pomohou s WooCommerce růst.
 • Pro rozšíření funkcí ve WooCommerce nemusíte najímat drahé programátory, kteří si účtují tisíce za hodinu práce. Můžete tak zadat práci programátorovi na Freelancer.com nebo podobném tržišti IT specialistů.

 

Jaké jsou nevýhody WooCommerce?

 

V dnešní době jde doba neustále rychle dopředu a tak je třeba mít ty nejmodernější systémy pro vaše bezproblémové podnikaní na internetu. Tedy neustálá aktualizace a obtížnější záloha vás tak může lehce zdržovat. A navíc pokud se nevyznáte v programování, tak jsou zde i celkem náročné požadavky na správné fungování WooCommerce

 

Současné systémové požadavky pro WooCommerce:

 • PHP verze 7 nebo vyšší
 • MySQL verze 5.6 nebo vyšší nebo MariaDB verze 10.0 nebo vyšší
 • WordPress memory limit nejméně 128 MB nebo vyšší
 • Certifikát SSL

 

Dalším ztížením může být právní stránka věci. Vše si budete muset vytvořit sami a budete potřebovat zajistit právní ochranu vašeho obchodu. To znamená například kompatibilitu s GDPR, nebo správném uchovávání dat. Vzhledem k tomu, že tento systém je hlavně pro USA, tak je třeba některé právní aspekty řešit individuálně a některé pluginy či nastavení nazajištují automatické právní předpisy, které jsou v Evropě či v ČR.

Další malou nevýhodou je, jak jsme zmínili aktualizace a testování. Tedy WooCommerce a WordPress se neustále vyvíjí a tak je třeba neustále testovat pluginy a nastavení, které se může během aktualizace systému porouchat. Tedy jakmile nebude vydavatel pluginu zajištovat správnou verzi rozšíření, které bude kompatibilní s nejnovější verzí systému, tak  vám může celý obchod přestat fungovat.

Přesto by měl váš poskytovat hostingových služeb zajistit automatickou zálohu, ze které je možné v případě potíží automaticky obnovit data, která ještě fungovala.

 

Závěrem o WooCommerce

 

Je samozřejmě jasné, že každý systém má své výhody, ale také nevýhody. Přesto si myslíme, že je WooCommerce asi nejlepší nástroj na vytvoření internetového obchodu pro střední a malé podniky, které chtějí podnikat na internetu.

Stačí pár kliknutí a několik hodin práce a můžete začít přetvářet WordPress Blog na plně funkční internetový obchod. Navíc nemusíte být specialistou na tvorbu www stránek a přesto to můžete zvládnout. Máme pro vás také jednoduchý, přesto kompletní návod jak tvořit internetový blog nebo internetový obchod, který vám pomůže v začátcích.