Vydejní místa

Chcete založit internetový obchod a přemýšlíte, jak budete dopravovat zboží zákazníkům? Pak máte také variantu osobního odběru, která je pro některé zákazníky výhodnější než pro ostatní. Ovšem je celkem nákladné pronajmout si nějaký obchodní prostor a začít tam provozovat výdejnu e-shopu, kde zaplatíte mnoho tisíc měsíčně.

 

Existují služby, které vám mohou poskytnou osobní odběr bez toho aníž byste museli posílat zboží klasickou kurýrní službou jako je třeba PPL či Česká pošta. Existují služby jako zásilkovna.cz, které vám doručí zboží pro vaše zákazníky na místo, kam si sami určí a následně si ho vyzvednou.

 

Za takovou službu samozřejmě musíte zaplatit, ale je to rozhodně levnější varianta, než provozovat vlastní výdejnu. Tedy za odeslání zásilky zaplatíte zhruba 69,- Kč a v případě, že chcete zboží zaslat na dobírku (zákazník zaplatí na místě a vám následně budou peníze zaslány na účet) zaplatíte dalších zhruba 40,- Kč navíc.

 

Je třeba tak tuto službu započítat do ceny zboží, nebo jí účtovat zvlášť. Ale upozorňujeme, že v případě platby hotově na výdejním místě, které si zřídíte je třeba registrovat se k evidenci EET, která není třeba pokud budete provozovat e-shop, který nabízí dobírku nebo platbu převodem na účet.

 

 

Pokud budete mít výdejní místo a používáte pro svůj internetový obchod Woocommerce, tak doporučujeme použít plugin Local Advanced pickup, který vám pomůže s odesíláním emailu na adresu zákazníka s informací o přípravě zboží k vyzvednutí a mnoho dalšího. Existuje i placená verze tohoto pluginu, který umožnuje přidat veškeré funkce, které budete potřebovat pro výdej zboží na výdejním místě.

 129 total views,  1 views today