Ty nejlepší Aquaparky v Česku

Ty nejlepší Aquaparky v Česku

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Ty nejlepší Aquaparky v Česku

Nejen děti se rádi vyblbnou v aquaparku, kde si zajezdí na tobogánech, zaplavou v bazénech a mnoha dalších atrakcích. V Česku je zhruba 20 aquaparků, které jsou rozmístěné po celé republice. Pokusila jsem se pro vás vybrat ty nejzajímavější, které jsou otevřené téměř celý rok.

  1. Aquapark v Liberci. Hotel Babylon

Hotel Babylon v Liberci nabízí mnoho zábavy. Kromě zábavního centra je zde také aquapark. Děti potěší čtyři tobogány a teplé bazény o teplotě 27-30 stupňů. Zařádit si mohou v divoké řece nebo vodním hradu. Pro starší jsou zde také vodní masáže na bolavá záda. Dokonce zde 3x denně pořádají laser show. Pro dospělé jsou zde připraveny romantické jeskyně s vířivkami, krásné akvárium, relaxační zóny, sauna a dokonce je zde i římská pára.

Dostanete-li hlad, je zde restaurace s barem, kde se můžete občerstvit po  vodním dovádění. V letních měsících je zde rozlehlá terasa s možností opalování s výhledem na Liberec.

Otevřeno je od pátku do soboty do 22 hodiny. Od neděle do čtvrtka je zde pouze do 21 hodiny. Za vstupné zaplatí dospělý zhruba 350 Kč a děti do 140cm pouze 240 Kč

  1. Aguapalace Praha – Průhonice

Aquapalace  Praha zajistí zábavu na rozloze 9150 metrů čtverečných dětem, ale i dospělým. Je zde vše po čem toužíte. Vodní svět, spa a wellness, ale také saunový svět. Ve vodním světě najdete na 20 tobogánů a skluzavek. Zažít můžete také vlnobití, adrenalinový spacebowl a také se můžete poprat s 450 metrů dlouhou divokou řekou, která vede napříč celým areálem. Celý areál je rozdělen do tří sekcí. Palác pokladů, Palác dobrodružství a Palác relaxuj. Palác pokladů si užijí hlavně děti.

Starší děti a dospělí si mohou vyzkoušet potápění v potápěčské jámě. Nechybí ani korálový dóm s překrásnými akvárii.

Otevřeno mají denně od 9 hodiny do 22 hodiny večerní. Dospělí zaplatí za celodenní vstupné zhruba 610 Kč a děti do 150 cm 440 Kč.

  1. Aqualand Moravia – Pasohlávky u Brna

Celková rozloha 3000 metrů čtverečných Aqualandu Moravia nabízí na 15 bazénů, 20 tobogánů a skluzavek. Jsou zde také sauny, wellness a mnoho zdravotních procedur. Venkovní i vnitřní bazény jsou dosti teplé v rozmezí 28 až 37 stupni celsia. Nechybí zde ani dravá řeka s délkou 99 metrů. Zřejmě nejmodernější aquapark v Čechách, který má úchvatný výhled na Pálavu. Je zde i jedna rarita, kterou ocení všichni, kteří se chtějí i léčit. Všechny bazény jsou plněné minerální vodou z Mušova, která má údajně léčebné účinky. Navíc v okolí najdete mnoho krásného ubytování

Aqualand můžete navštívit denně od 10 hodiny do 21 hodiny večerní. Za celodenní vstupné zaplatí dospělí 799 Kč a děti 499 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Image by Max Romulus from Pixabay