Tvoříme web. Užitečné pluginy pro nové stránky

Tvoříme web. Užitečné pluginy pro nové stránky

12 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

WordPress pluginy pro nové stránky

Pokud již máme nainstalovaný WordPress a základní nastavení, přichází čas na ty nejzákladnější pluginy, které vám pomohou do začtku. Ukážeme si pluginy, které já doporučuji nainstalovat jako první pro optimalizaci SEO, bezpečnost, analýzu návštěvnosti a stránku pro rekonstrukci „under construction“

 

Under construction plugin

Dobré je, než svůj web dokončíte a bude na něm nějaký obsah mít na doméně stránku „under construction“. Variantou je také stránka „comming soon“, která umožnuje vložit text, odpočítávání a mnoho dalšího. Ale my si zatím nainstalujeme ten nezákladnější plugin  :

underConstruction

Autor: Noah Kagan

 

Klasický editor pro wordpress

Vzledem k tomu, že v nejnovějších verzích WordPressu se změnil design pro vkládání textu či HTML kódu tak doporučiji nainstalovat plugin „klasický editor“ , který vám po aktivaci změní design zpět na původní verzi, která je podle mého názoru mnohem přehlednější.

Klasický editor

Autor: WordPress Contributors

 

Google Analytics plugin

Kdysi někdo řekl „co není možné změřit, není možné zlepšovat“ a proto doporučuji nainstalovat plugin Google Analytics Dashboard for WP, který vás propojí se statistikami Google Adsense a budete tak moci měřit návštěvnost a vše co Google Adsense nabízí. A navíc máte základní statistiky přímo v rozhraní WordPressu

Google Analytics Dashboard for WP by ExactMetrics (formerly GADWP)

Autor: ExactMetrics

 

SEO optimalice

Každý správce webových stránek se snaží udělat co nejlepší optimalizaci webových stránek, aby byly vidět ve vyhledávačích a získali co nejlepší skóre. A s tím vám může pomoci plugin All in one SEO.  Plugin nabízí mnoho možností nastavení a pomůže vám pro začátek nastavit stránky na co nejoptimálnější stav.

Vše v jednom SEO balíček

Autor: Michael Torbert

V dalších dílech našeho seriálu o tvorbě blogu ve WordPressu bude každý další plugin detailněji rozebírat a doporučovat vám ty nejlepší pluginy.

Image by Kevin Phillips from Pixabay