Test: co je nejlepší na holení nohou?

Test: co je nejlepší na holení nohou?

14 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Test: co je nejlepší na holení nohou?

 

Každá žena touží mít hladce oholené nohy a hlavně tak, aby to vydrželo co nejdéle. Existuje mnoho způsobů jak si v dnešní době oholit nohy a tak jsem je vyzkoušela. Od kamarádek jsem slyšela různé názory na způsoby jak nejideálněji holit nohy. Já jsem vždy byla zastánkyní žiletky, ale co kdyby byl i lepší a trvanlivější způsob.

Holící pěna

Vyzkoušela jsem holící pěnu, kterou nanesete z tuby rozprašovačem na místa, která chcete oholit. Počkáte zhruba pět minut a houbičkou jí setřete. Krouživým pohybem by měla houbička setřít většinu chloupků díky pěně, která aktivně pracuje na vašem těle. Nejen, že všechny chloupky nezmizely, ale pokožka byla zhruba dvě hodiny zarudlá a citlivá na dotek. Tedy nevím, jestli mám nějak citlivější pokožku, ale bylo to celkem nepříjemné. A přesto tam nějaké ty chloupky zůstaly. Druhý den ráno, již pokožka byla v pořádku, ale měla jsem pocit, že aktivní pěna pouze ulámala konečky chloupků a nedokázala chloupky dostat z kůže i s kořínkem. Zůstalo mě takové miniaturní strniště, které mě do tří dnů opět narostlo.

Tomuto způsobu dávám pouze 62%

Aktivní krém na holení

Způsob holení nohou aktivním krémem je podobný jako s pěnou. Nanesete krém na nohy a čekáte, až bude krém účinkovat. Následně setřete přiloženou špachtlí, která vám dokáže pěkně poškrábat podrážděnou pokožku po krému. Do pěti minut po umytí nohou od zbytků krému mi naskákala vyrážka, která nevypadala nijak vábně a navíc to i pod tekoucí vodou pálilo. Tedy krém je zřejmě hodně agresivní a nijak vábně nevoní. Tento způsob mi přišel zatím jako nejhorší a pokud má někdo jen trošku citlivější pokožku, tak tento způsob rozhodně nedoporučuji. Oholení vydrželo zhruba deset dní a zůstalo mi po něm zhruba 20% chloupků

Tomuto způsobu dávám 71%

Elektrický holící strojek

Vyzkoušela jsem elektrický holící  strojek Philips pro ženy, kde bylo inzerováno, že oholí dokonale nohy a oholení vydrží měsíc. Vzhledem k tomu, že mám chloupky na nohou celkem jemné, tak bylo velice obtížné je oholit. Musela jsem několikrát přejíždět přes jedno místo a tak bylo holení celkem zdlouhavé. Na rozdíl od prvních dvou variant bylo holení časově méně náročné, přesto strojek neoholil dokonale místa, kde jsou lehké záhyby kolem kolen a kotníků. Oholení vydrželo zhruba stejně jako u aktivní pěny a krému.

Tomuto způsobu dávám 85%

Žiletka

Vrátila jsem se tedy po třech pokusech zpět ke klasické žiletce, která mě zatím příliš mnoho nezklamala. Vyzkoušela jsem dámské holící strojky, které stojí mnohem více peněz než ty pánské a upřímně řečeno jsem nepoznala velký rozdíl. Je třeba mít ideálně tři čepele, abyste si nepořezaly nohy jednorázovými holítky, ovšem i tak po holení žiletkou jsem neměla podrážděnou pokožku a oholení bylo asi nejpreciznější oproti všem třem ostatním způsobům. Zhodnotila jsem si celý test tak, že jsem zůstala u klasické metody žiletkou a následném použití tělového krému po čemž mi nezůstává podrážděná pokožka a oholení vydrží skoro až měsíc.

Tomuto způsobu dávám 90%