Svíčka se hodí do každé domácnosti

Svíčka se hodí do každé domácnosti

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Svíčka se hodí do každé domácnosti

Přicházejí sychrané dny, podzimní a zimní počasí, které vybízí k tomu, aby se člověk měl touhu zahřát. Nemusí to být jen teplý čaj, svařené víno nebo kuřecí vývar. Svíčky nás nejen pocitově zahřejí, ale také navodí příjemnou atmosféru.

Kdysi dávno když lidé objevili oheň, tak se ho nemohli nabažit. Také to byl počin, který lidstvo začalo odlišovat od zvířat. Když se lidé naučili rozdělat oheň, tak měli možnost nejen se lépei zahřát, ale také upravit pokrm. V dnešní době moderních technologií, možná zapomínáme na to jak příjemné je takové teplo z ohně či jak může zpříjemnit zimní večer. Svíčka se tak hodí do každé domácnosti. A proč bychom jí měli dát vůbec šanci?

  1. Ušetříte elektřinu

Dnes je s námi světlo celý den. Lidé, kteří pracují v noci, mají neustále umělé osvětlení. Ale nejen ti. I ostatní žijí v zimním období neustále pod umělým osvětlením. Díky tomu také přicházejí některé moderní nemoci jako je nespavost, úzkost, deprese nebo psychické či fyzické vyčerpání. Svíčky vytváří přirozené světlo, přivodí příjemnou náladu a navíc pohled do ohně je uhrančivý. Navíc můžete ušetřit nějakou tu korunu za elektřinu, která může být dražší než svíčka.

  1. Navodí atmosféru

Taková obyčejná svíčka může naladit skvělou atmosféru. Ať už jste s rodinou a popíjíte čaj, či si s partnerem užíváte objetí, svíčka vám naladí tu správnou atmosféru. Představte si svíčku a její plamen, kolem kterého je tma a vy upřeně pozorujete plamen. To může působit i jako meditace či terapie po celodenním shonu.

  1. Osvěží vzduch

Plamen svíčky je nejen lahodný oku, ale také nosu. Například svíčka dokáže dokonale překrýt pach z cigaret nebo dalších nepříjemných pachů. Přírodní vůně  svíčky z pravého včelího vosku  navíc neobsahuje žádné chemické přísady.

  1. Svíčka může sloužit i jako doplněk

Svíčku nemusíte kupovat jen samostatně, ale také jako interiérový doplněk. Nepřeberné množství podstavců, věnců a svícnů může dodat obydlí lepší estetický dojem.

Image by Adrian Maur from Pixabay