Strašidelná místa v Česku, kam se vydají jen dobrodruzi

Strašidelná místa v Česku, kam se vydají jen dobrodruzi

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Strašidelná místa v Česku, kam se vydají jen dobrodruzi

 

Jsou lidé či skupiny, které se specializují na odhalování paranormálních jevů a duchů, rádi navštěvují strašidelná místa a dokumentují prapodivné jevy. Po celém světě je nespočet míst, kam se takoví lidé vydávají. Příkladem může být opuštěné město Pripjat,  po jaderné katastrofě nebo léčebna Waverly Hills v americkém Kentucky a mnoho dalších. I v Čechách máme strašidelná a opuštěná místa, která stojí za prozkoumání. Nemusíte být hledač duchů nebo pořádat hony na paranormální jevy,abyste zažili něco, co se nedá jen tak vysvětlit.  Dusot koňských kopyt neviditelných koní, záhadná osoba s parohy na hlavě a mnoho dalších duchů můžete potkat při toulkách po celé republice.

  1. Hrad Kašperk

Šumavský hrad Kašperk  byl vybudován na příkaz římského císaře a českého krále Karla čtvrtého v roce 1356. Nachází se na severovýchodním výběžku kopce Ždánova. Měl za účel střežit zemskou hranici s Bavorskem a ochránit významné naleziště zlata. Ale také zabezpečit důležitou obchodní trasu tzv. Zlaté stezky.

Za mnoho strašidelných historek na hradě může Swiza. Je to jakýsi temný ženský démon a její existence se počítá od dob pohanských. Údajně se zjevovala už předhistorickým českým knížatům. Často se zjevuje oblečená do vlčí kůže a na hlavě má jelení parohy. Je předzvěstí pohrom a nemocí. Pokud se jí někdo znelíbil nebo protivil, dovedla na něj seslat kletbu, která způsobovala nemoci a dokonce dokázala nebožáka proměnit v kámen.

Údajně se zjevuje na hradě často, jelikož získává sílu z lidského strachu a obdivu. Navíc ovládá okolí hradu a její poskoci v podobě neviditelných koní  způsobují, že lidé v podvečer a za tmy slyší dusot koňských kopit.

Dle pověstí  jsou v lese i skřítkové či lesní matka. Dokonce je zde tzv. šplhavec, který se může zjevit jako postava lezoucí po zdi, místo hlavy má lebku a prázdné oční důlky. Když šplhavce zahlédnete, údajně zapomenete, jak se jmenujete a odkud jste.

 

 

  1. Les Bor

Necelé dva kilometry od Českých Budějovic leží les zvaný Bor. Nebo také Branišovský les, který je opředený mnoha historkami a pověrami, ze kterých mrazí v zádech. Chcete-li zažít netradiční zážitek z místa, které je nabité negativní energií, tak je to místo právě pro vás. Údajně vás zde mohou brnět končetiny nebo můžete slyšet zvláštní zvuky.

Odjakživa byl tento les zvláštní. Kdysi zde byla malá osada, kterou se světem spojovala jen úzká stezka. Také zde byly za totalitního režimu vojáci a prováděli zde mnoho zvláštních věcí. Prováděli se zde testovací střelby a byl zde také sklad munice.

O vojácích se také vypráví historka, o které skoro nikdo neví. Čtyři vojáci šli na obhlídku, kde se údajně z jednoho stalo zvláštní děsivé zvíře a tak na sebe čtyři vojáci začali navzájem zběsile střílet. Tři to nepřežili a poslední přeživší o všem údajně vyprávěl v nemocnici, kde po několika dnes podlehl zranění. Údajně také z této události celý zešedivěl a nikdo ho nepoznával.

Údajně také do lesa přiletělo UFO. Právě vojáci zahlédli podivný hořící objekt spadnuvší do středu lesa, kde zůstaly ohořelé stromy a spálená tráva. Díky tomu byl les také rok pro veřejnost uzavřen a celou událost vyšetřovala policie.

Opravdu je les opředen mnoha děsivými historkami a pověrami. Lidé tvrdí, že v lese slyšeli kroky, které nikomu nepatřily. Zabloudili do míst, kde se najednou razantně ochladilo. Dokonce také svědkové tvrdí, že viděli přízraky a temné stíny. Byl i jeden návštěvník lesa, který slyšel zvláštní hlasy, přestože v okolí nikdo nebyl.

Pokud se nebojíte a chcete zažít něco opravdu strašidelného tak je pro vás les Bor tím nejlepším místem.

Image by Stefan Keller from Pixabay