Seriálové pecky 90. let, které jsme milovali

Seriálové pecky 90. let, které jsme milovali

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Seriálové pecky 90. let, které jsme milovali

V osmdesátých i devadesátých letech jsme sledovali s nadšením seriály, které zdaleka nebyly tak brutální a herci v nich byli opravdoví mistři řemesla. V dnešní době je obliba nekonečných seriálů, které denně vídáme na obrazovkách naší i zahraniční televize.

Připomeňme si tedy pár seriálů, které nejen že nás nerozrušily před spaním, ale také nás občas  i o něčem poučily.

Beverly Hills 90210

Partička dospívající mládeže ve slunné Kalifornii  prožívá příběhy, které se nám s odstupem času zdají až pubescentní. Ale v době, když jsme tento seriál sledovali, tak jsme hltali každou minutu a představovali si, že máme stejně blahobytný život jako Steve nebo v případě dívek, že potkáte, stejně krásného a uhrančivého kluka jako byl Dylan. A kdo z vás měl rád Mirka Dušína v podobě Brandona a Brandy.

Pobřežní hlídka

Asi každý kluk měl v pokoji plakát slavné záchranářky z pobřežní hlídky CJ, tedy Pamelu Anderson. Lascivně pobíhající plavčice a plavčíci s dokonalými těly donutili nejednoho kluka jít do posilovny a začít makat na svalech. Každá dívka si představovala, že bude stejně krásná jako Pamela nebo její sexy kolegyně.

To je vražda napsala

Jessica vše vyřeší. Alespoň tak by se dalo konstatovat počínání postarší spisovatelky Jessicy Fletcherové, která jako autorka detektivek pomáhá vyřešit kriminální případy. Herečka Angela Lansbury, ztvárňující Jessicu,  má dnes již úctyhodných 93 let, ale stále vypadá jako by si mohla střihnout roli nestárnoucí spisovatelky.

Vražedné pobřeží

Kdo by si nepamatoval super sexy výtečníčka Nicka Slaughtera, který pobíhá v rozhalené havajské košili a skoro každá žena mu podlehne. Jeho parťačkou v seriálu je Silvia Girard, kočka v lodičkách, se kterou kromě popíjení drinků, stíhá i řešit krimi případy.

Dallas

Hodný synek Bobby Ewing a jeho nezbedný bratr J. R. bavili diváky po celém světě. Pro ty co milují trochu rozporuplné osobnosti nezapomeneme na Sue Ellen a nevinou manželku Bobbyho -Pamelu. Tento seriál se však blížil počtem svých dílů, k dnešním nekonečným seriálům.

Melrose place

Seriál, který se snažil navázat na slávu Beverly Hills, ale ne úplně se mu to podařilo. Až komicky nahrané scény a přehrávání některých herců působilo spíše trapně, ale přesto jsme tento seriál milovali. Celá skupina herců bydlela v seriálu v jednom nájemním domě, kde byl uprostřed bazén pro všechny. Nejen bazén byl místem, kde se střídali herci navzájem. Hrdinové seriálu často měnili jak partnery, tak postele, ve kterých končili.

Krok za krokem

Povedená rodinka vznikla ze spojení dvou rozvedených rodičů, kde každý měl tři děti. Asi nejvýraznější postavou je Deina, která každého poučuje a je hodně přísná na své stávající i nové sourozence. Frank jako otec rodiny se snaží vše zvládat, ale občas se mu to až s komickou nešikovností nedaří. Frajerem a vtipálkem je samozřejmě Kouďák, která udělá z každého momentů srandovní historku.

Image by Pexels from Pixabay