SEO

SEO = Search Engine Optimization

 

Jde o proces, kdy se zjednodušeně řečeno snažíte optimalizovat vaše webové stránky pro vyhledávače. Snažíte se tak porazit konkurenci tím, že se dostanete na klíčová slova na lepší místo ve výsledcích vyhledávání viz obrázek… kde můžete vidět, kdo je na předních místech na danné klíčové slovo:

 

V dnešní době nabízí optimalizaci pro vyhledávače mnoho firem, které si za to řeknou nemalé peníze. Samozřejmě záruka úspěchu není vždy jistá. Protože, kdyby si všichni zaplatili takovou službu, tak by to bylo prakticky k ničemu. Tedy je třeba snažit se ze začátku pochopit jak takové SEO funguje.

Ze začátku je třeba se soustředit na několik základních pravidel, které u SEO platí:

 

  • správné seřazení nadpisů H1, H2, H3 a dalších
  • kvalitní originální texty, které obsahují klíčová slova a jsou originální
  • dobře pojmenovanou hlavní stránku, která odkazuje na vaše služby a má maximální délku do 75 písmen
  • napsaný popisek stránky, který se bude zobrazovat jako snippet ve vyhledávači.
  • tvoření zpětných odkazů (linkbuilding)
  • a mnoho dalšího

 

Tento proces je v určité fázi lepší nechat na profesionálech, kteří se tímto zabývají mnoho let a mají zkušenosti. Jako začátečníci budete mít obtížnou pozici při budování SEO, kdy budete zkoušet co funguje a tím ztrácíte čas a i peníze.

Můžete proto využít kvalitní nástroje pro SEO, které se nabízejí jako pluginy pro WordPress jako je AIOSEO, který vám může trochu pomoci a napovědět, jak dobře máte zpracované články a klíčová slova. Stáhnout si tento plugin můžete zde….

 

 

Krátká ukázka toho jak může vypadat pravý panel, když máte nainstalován plugin pro SEO, která vám ukáže jaký výsledek může váš článek, popisek či produkt ve vhledávání. Žlutá je průměr a jakmile se dostanete do zelných čísel, máte pravděpodobně slušně napsané texty, které vyhledavač snadněji najde.

 

 

 

 

 

Ve spodním panelu nastavení si můžete nastavit klíčová slova a popisek sami a budete tak ve vyhledávání na lepších místech. Tento proces doporučujeme, každému kdo chce na stránkách ze začátku pracovat sámostatně a nechat vylepšení na profesionálech až po nějakém čase.

 

Někdy se možná až mylně domníváme, že název domény je hlavním faktorem,  jak lidé najdou vaše stránky. Ano může to platit v případě názvů jako www.sport.cz , www.golf.cz a podobně. Ale jakmile máte jiný název, tak bude záležet na komplexní optimalizaci a hlavně na kvalitě textů a správně napsaných url.

Počítejte však, že než se dostanete na přední místa vyhledávání je cesta na mnoho měsíců a je třeba být trpělivý. Není možné se dostat na první místa během týdne bez placené reklamy, kterou si můžete na klíčová slova zaplatit třeba pomocí PPC reklamy.

 186 total views,  1 views today