Ruth Eillis: poslední žena popravená v Anglii

Ruth Eillis: poslední žena popravená v Anglii

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Ruth Eillis: poslední žena popravená v Anglii

Ruth Ellis se narodila 9. října 1926 jako normální děvče ve městě Rhyl ve Walsu. Během dětství  se rodina několikrát přestěhovala a nakonec v roce 1941 se  Ruth dostala s rodiči do Hampsteadu v Londýně. Než se přestěhovala do Londýna, vychodila dívčí školu v Basingstoke.  Opustila ji, když jí bylo 14 let a živila se jako servírka. Po přestěhování do Londýna se jí v roce 1944 v 17. Letech narodil první syn s kanadským vojákem jménem Clare a vdala se. Otec dítěte jí zasílal peníze zhruba rok, než peníze přestaly chodit a malý chlapec skončil v péči matky Ruth.

V Londýně se nakonec Ruth stala hosteskou v nočním klubu a nahou modelkou, za což byla placena mnohem lépe než v několika fabrikách a úřadech, kde se také pokoušela pracovat.

V roce 1950 byla opět těhotná, tentokrát s jedním z klientů, kteří za ní docházeli do klubu Cour Club na Duke Street. Ovšem dítě si nechtěla nechat a tak postoupila interrupci ve třetím měsící a nastoupila zpět do práce, co nejdříve to šlo.

V roce 1950 8. listopadu to vypadalo, že se jí blýsklo na lepší časy, když si vzala rozvedeného zubaře George Johnstona Ellise, který byl návštěvníkem klubu Court Club. Bohužel George byl agresivní alkoholik, žárlivec a majetnický manžel a díky tomu se manželství zhoršovalo, protože byl přesvědčen o její  nevěře. Ruth ho několikrát opustila a zase se vrátila.

V roce 1951 Ruth po čtvrté otěhotněla a porodila dceru Georginu. Ovšem její manžel odmítl uznat otcovství a krátce na to se rozešli a posléze rozvedli. Ruth se odstěhovala zpět k rodičům a dále pokračovala v prostituci a jako hosteska v nočním klubu.

V roce 1953 se Ruth stala vedoucí klubu Little Club v Knightbridge. V té době byla obletována mnohými obdivovateli a dostávala mnoho drahých dárků a měla řadu přátel i v řadách celebrit.

V klubu potkala dobře vychovaného chlapce Davida Blakelyho, který se po pár týdenní známosti nastěhoval k ní do bytu v  klubu, přesto že byl zasnoubený s jinou ženou. Ruth ale vztah úplně nevyhovoval a stýkala se také s Desmondou Cussenou, který se narodil v roce 1922 a byl pilotem RAF. Když Ruth přišla o manažerskou pozici v klubu, nastěhovala se s Cussenem na Goodward Court, kousek od Oxfordu Street. Přišlo také další těhotenství a další potrat.

Ovšem Ruth se neustále stýkala s Blakelym, se kterým to bylo čím dál složitější z důvodů, že každý měl různé vztahy mimo jejich. A proto jí Blakely nabídl manželství , aby zachránil vztah a Ruth nabídku přijala. Vše se změnilo v roce 1955, kdy přišla v těhotenství o další dítě díky násilnému napadení Blakelym, který jí uhodil do břicha.

Vše bohužel vyvrcholilo v osudný večer na velikonoční neděli 10. dubna 1955, kdy se Ruth rozhodla vzít si taxi z domu, kde bydlela s Cussenem a jela na ulici Tanza 29, kde se snažila najít Blakelyho, který ovšem právě ve chvíli jejího příjezdu odjížděl autem.

Rozhodla se tak jít pěšky do zhruba půl kilometru vzdáleného podniku Magdala v South Hill Park, kde nakonec našla zaparkované auto Blakelyho. Když Ruth čekala na chodníku, tak se zhruba v 21.30 objevil David Blakely a jeho přítel Clive Gunnell. Ovšem Blakely Ruth totálně ignoroval i přesto,  že na něj hlasitě promluvila „ahoj Davide“. Snažila se s ním promluvit a nakonec na něj křičela „Davide!!“, ale Blakely šel bez povšimnutí dál.

Tak Ruth sáhla do své kabelky a vytáhla zbraň Smith and Wesson Vicotry ráže 0,38 mm a vypálila na Blakelyho celkem pět výstřelů. Poslední výstřel vyšel, když Ruth už stála rozkročená nad jeho tělem. Ovšem poslední kulka zasáhla zem a odrazem zranila kolemjdoucího Gladyse Kensingtona, který dostal zásah do palce.

Ruth se v šoku zeptala přítele Blakelyho, Gunnella: „Clive, prosím zavoláte policii?“. V okamžiku jí zatkl policista, který byl zrovna mimo službu, ale nacházel se u této události Alan Thompon, který Ruth vzal zbran. Ruth byla odvezena na policejní stanici do Hampsteadu, kdy zcela klídná, zjevně bez vlivu drog či alkoholu policii přiznala vinu na vraždě Blakelyho.

Policie vyslýchala Ruth, která učinila prohlášení na policejní stanici v Hampsteadu. A  11. dubna byla nařízena vazba.

Ruth byla nakonec dvakrát vyšetřena na příčetnost lékaři, kteří nezjistili žádný abnormální stav ani žádné důkazy šílenství.

Ruth Ellise byla nakonec odsouzena k trestu smrti oběšením, které bylo provedeno 13. července 1955. V posledním dopise rodičům Davida Blakelyho z vězeňské cely napsala: „Vždy jsem milovala tvého syna a zemřu, abych ho mohla milovat“.

Trest smrti prováděl popravčí Albert Pierrepoint, který mimochodem také popravoval nacistické zločince po procesu v Německu za nacistické zločiny. Pierrepoint večer před popravou ještě Ruth zvážil a změřil, aby přesně vypočítal hodnoty pro úspěšnou popravu. 13. Července provedl popravu za 12 sekund a její tělo nechal viset ještě asi hodinu.

Ruth se tak stala poslední popravenou ženou v Anglii, která byla odsouzena na smrt.

Zdroj: Wikipedia contributors. (2019, September 29). Ruth Ellis. In Wikipedia, The Free Encyclopedia. Retrieved 18:21, October 6, 2019, from https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Ruth_Ellis&oldid=918574434

 

Image by Stefan Keller from Pixabay