Přes noc se stali milionáři

Přes noc se stali milionáři

10 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Přes noc se stali milionáři

Každý z nás by asi vyskočil radostí , kdyby se ráno podíval na svůj bankovní účet a tam by byla částka přesahující několik milionů, která se tam objevila doslova přes noc. Ač je to hodně nepravděpodobné a nestalo se tak do druhého dne, ale i tak těmto lidem se stala věc, která z nich udělala bohaté lidi tzv. přes noc.

PHILIP OZERSKY

Tento štastný fanoušek baseballu seděl v hledišti v roce 1998, kdy se hrál zápas nejslavnějších týmů Missouri a Kardinals. Mark Mcgwire, legenda Cardinals zahrál míč vedle stojanů tribuny přímo do davu diváků.

Chytil ho zmíněný Philip Ozersky, který po výzvě hvězdy Cardinals, aby míč vrátil odmítl a míč si nechal. Protože  se Philip snažil s hráčem domluvit schůzku po zápase a předání míčku s podpisem. To však Mcgwire odmítl a o míček tak přišel.

Philip vzal míček a dal ho do aukce Sotherby a ten se vydražil za neuvěřitelnou částku 3.5 milionů dolarů.

 

HUI „LEO“ GAO

Hui byl bohatý obchodník, ale sklouzl k bankrotu a tak potřeboval nějaké peníze na znovuobnovení svého podniku. Tak šel do banky, kde požádal o půjčku 100 tis dolarů. Ovšem zaměstnanec banky udělal osudovou chybu a poslal tomuto podnikateli na účet omylem 10.000.000 milionů dolarů. Gao využil této příležitosti a hned převedl 7 milionů dolarů na svůj osobní účet. Gao byl nakonec v roce 2011 zatčen, ale dostal pouze dva roky vězení a banka dostala zpět jen 3 miliony zpět. Kam se asi podělo těch 7 milionů dolarů, které si Gao nechal?

 

RICK NORSIGIAN

By tol americký sběratel obrazů a uměleckých děl , který žil ve Fresnu v Kalifornii. Jednoho dne prohledával garáž plnou uměleckých děl, které nakoupil a objevil staré negativy, kde byla i legendární fotografie přírody Ansel Adamse. Tento negativ koupil za 45 dolarů.

Tak ho odnesl k odborníkovi a ten ho ohodnotil na neuvěřitelných 200 milionů dolarů. A multi milionář byl hned na světě.

JONATHAN DUHAMEL

Johnathan měl sen, že se stane profesionálním hokejistou. A proč ne, když žil v Montrealu, kde je hokej velmi populární. Ale osud ho zavedl úplně jinam. Mladý 23letý Johnathan začal hrát poker a dokázal vyhrát WSOP v Las Vegas v hodnotě 9 milionů dolarů. Stal se tak prvním Kanaďanem, který vyhrál ve 23 letech titul World Series of Poker.

 

ERIC NAKAGAWA A KARI UNEBASAMI

Téměř neuvěřitelná věc se stala dvěma kolegům z práce. Po dlouhém dni v práci Kari poslala vtipnou fotografii svému kolegovi Erikovi. Na fotce byla celkem obézní kočka a Kari k této fotce připojila nápis „I CAN HAS CHEEZBURGER?“

Erika to tak rozesmálo a hlavně ho to inspirovalo pořídit internetovou doménu „icanhascheezburger.com“, kde vystavil fotku kočky. Ta se stala tak populární a stáhlo si jí miliony lidí. Nakonec se stránka tak rozrostla, že v dnešní době je tak populární,  aby zajistila živobytí oběma spolupracovníkům, kteří dali v práci výpověď, a živí se jen touto stránkou.

 

Image by S K from Pixabay