PPC rekalama

Co je to PPC reklama?

 

PPC reklama (pay per click reklama) je jednou z forem možné propagace vaší firmy, produktů či služeb na internetu, kde platíte pouze za prokliknutí na vaše stránky. Taková reklama se zobrazuje ve vyhledávačích jako je google.com nebo seznam.cz atd. Je to reklama, která zabere široké spektrum zákazníků a může vám přívést nové zakázky.

 

Výhoda takové reklamy je v její nastavitelnosti a možnosti upřesnit cenu, kterou jste ochotni do takové reklamy investovat. Nejedná se tedy o paušální cenu, ale cenu za proklik na určité klíčové slovo, které vystihuje vaše služby, produkty či firmu.

 

Cena takové prokliku se může pohybovat od pár haléřu až po desetikoruny za prokliknutí na vaše stránky podle popularity klíčových slov a nabídky konkurence na daný produkt či službu. Za měsíc tak můžete utratit i mnoho desítek tisíc korun za jednu reklamu. Ale lze dělat PPC reklamu, která stojí pár stokorun denně a přitom je velice efektivní.

 

Ovšem počítejte s tím, že je třeba do takové reklamy investovat, alespoň 5000,- Kč, aby byla dostatečně účinná. Pokud si s nastavením reklamy nevíte rady, tak si navíc budete muset zaplatit za její nastavení nějakým odobrníkem, který si naúčtuje za jednu kampaň od 1500,- Kč.

 

Reklamu tak můžete provozovat na google.com (adwords), Sklick.cz (seznam.cz) a jejich partnerských stránkách, kde se vaše reklama bude zobrazovat. Samozřejmě máte mnohem více možností a proto zmiňujeme pouze tyto dvě služby.

 

 149 total views,  1 views today