Palačinky mé babičky. Recept

Palačinky mé babičky. Recept

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Palačinky mé babičky. Recept

Palačinky milují nejen děti, ale také dospělí. Palačinky můžete podávat jako desert nebo si je dát jako sladkou večeři. Jednoduchý recept je vhodný jak pro ženy, tak pro muže, kteří se s vařením teprve seznamují.

K přípravě zhruba 10 palačinek budeme potřebovat cca 450 ml mléka, špetku soli, 200 gramů hladké mouky a dvě vejce.

Postup:

  1. Do hladké mouky přidejte špetku soli a promíchejte. Nalijte si mléko do nádoby a rozklepněte do mléka dvě vejce. Přidejte mouku se solí a pořádně promíchejte, aby směs byla dostatečně hustá. Promíchejte tak aby vám ve směsi nezůstávali hrudky
  2. Rozehřejte si pánev a nalijte na ni trošku oleje. Na rozpálenou pánev nalijte asi polovinu naběračky a krouživým pohybem pánve rozprostřete směs po celé pánvi. Palačinky by měly mít tloušťku asi 2 mm.
  3. Palačinku smažíme z obou stran, dokud se nám nezbarví dozlatova

Pokud budete podávat palačinky po více kusech, tak si předehřejte troubu a již hotové palačinky dejte do trouby na talíř, aby nevystydly. Troubu zahřejte na cca 80 stupňů.

Podávat můžete palačinky s čokoládou, marmeládou nebo tvarohem. Pro pěkný vzhled a chuť je dobré palačinky v poslední fázi přípravy posypat moučkovým cukrem a přidat jeden lístek ……

A máte hotovo.

Image by piviso from Pixabay