Ojetá SUV za rozumnou cenu. Spolehlivé i ty nespolehlivé

Ojetá SUV za rozumnou cenu. Spolehlivé i ty nespolehlivé

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Ojetá SUV za rozumnou cenu. Spolehlivé i ty nespolehlivé

 

V dnešní době se obliba SUV rozrůstá a již je lehce více jak třetina všech vozů zastoupena právě esuvéčky.  S prodejem nových vozidel také roste objem ojetých vozidel, kdy autobazary praskají ve švech pod tíhou velkých a vysokých SUV vozidel.

SUV je obecně považováno za bezpečnější než klasický sedan, už jen tím že je vysoké a tak když budete mít středně těžkou bouračku, tak z toho vyváznete bez zranění. Ovšem nejen bezpečnost je důležitá. Také spolehlivost a poruchovost vozidel je faktor podle kterého si vybíráme nové auto. Řekneme si o několika vozidlech, které se vyplatí koupit a kterým se raději vyhnout obloukem.

 

Spolehlivá auta

Suzuki SX4 S-cross

Spolehlivý Japonec, který může překvapit pouze nutností časté výměny oleje. Jsou zde použity kvalitní materiály a potěší i interiér. Obecně z našeho výběru je S-Cross asi nejlepší SUV, které jsme do seznamu zařadili. Obecně se jedná o spolehlivé auto s minimem závad

 

Opel Mokka-X

Německý fešák, který možná někomu přijde úzký a vysoký. Přesto je celkem populární a může vám radost zkazit jen vyšší spotřeba motorového oleje. Jinak jsou zde klasické kvalitní německé materiály a precizní zpracování

 

Mitsubishi ASX

Sice to není auto, které udělá kde jakou parádu. Ale rozhodně vás potěší svou spolehlivostí a bezporuchovostí. Než si toto auto koupíte, tak si zkontrolujte pečlivě brzdovou soustavu a olej. Jinak je vozidlo bez větších závad. Tento Japonec rozhodně můžeme doporučit. Cenovku bude mít takový ojetý vůz do 250 tisíc.

 

Čemu se raději obloukem vyhnout

Dacia Duster

Levné a lidové auto se dá říci. Přesto je lépe se mu vyhnout. Je hodně poruchové a velmi nespolehlivé. Duster bude lepší si objednat jako nový, než jako ojetinu. Protože nové vozidlo má ještě záruku a tak za veškeré závady bude zodpovídat a starat se o ně dealer. Duster má dost nekvalitní zavěšení kol, osvětlení a vysokou spotřebu oleje. To, že budete trávit čas spíše v servisu je z všech ostatních uvedených vozů celkem pravděpodobná.

Citroen C4 Cactus

Jedná se o originální kousek, který ocení hlavně ti, co mají rádi originalitu a netradičnost. Ovšem ani ty nepotěší častá ztráta oleje, pérování vozidla a problémy se světlomety. Bohužel tyto problémy se zde objevují celkem často a tak budete více času trávit spíše v servisu než na cestách.

 

Peugeot 2008

Nadprůměrná poruchovost, dle statistik z Peugeotu také nedělá vůz, který byste si oblíbili díky jeho spolehlivosti a bezporuchovosti. Problém bude s mazáním motoru a to není závada, kterou byste mohli ignorovat. Již technologicky starší vůz tak nepotěší i přes příjemnou cenovku ojetého vozu.

Image by Free-Photos from Pixabay