Obraz vaší vize a činnosti

Obraz vaší vize a činnosti

5 dubna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Obraz vaší vize a činnosti

 

Mnoho z nás si neuvědomuje, že náš život se skládá z obrázků. Náš mozek vytváří obrazy, které nám ukazují svět, dávají možnost sledovat filmy, sportovat a vnímat okolí. Uvědomili jste si to někdy? Pokud si tedy chceme nakreslit obrázek, máme ho v paměti a dokážeme si ho představit a podle té představy ho namalovat.

Psala jsem o síle představivosti, která je s tímto obrazem spojena. Mozek funguje v podstatě velice jednoduše. Když budete hrát golf, tak si musíte představit cíl, kam chcete míček zahrát. Proto je třeba zapamatovat si obraz místa, jakým směrem má míč letět a následně při švihu je třeba ho udržet v mysli a snažit si ho co nejvíce vizualizovat. Nechat tělo a mozek aby pracovaly bez vašeho uvědomění a po dokončení švihu zjistíte, že míček opravdu letěl na cíl.

Stejně tak je třeba přistupovat k životu, pokud chcete dokázat nové věci, nebo ty které jste si vysnili. Pamatujte, že váš mozek funguje na obrázcích a vaší dokonalé představě. Pokud si dokážete vytvořit obraz vás v budoucnosti, tak si ho také dokážete přiblížit do přítomnosti. Díky tomu se můžete přiblížit vašemu vysněnému životu.

Řekněme, pokud budete pracovat v továrně a dvakrát týdně budete dělat přesčasy, není na tom nic špatného. Ale pokud budete vidět ve své hlavě obrazy toho, že tam musíte, abyste vydělali na nájem,tak se nikdy nic nezmění. Snažte se si svůj život představit jako film. Nehledejte chyby, které tam režisér udělal. Například to, že musíte každý týden na přesčas. Ale přehrávejte si film, který chcete, aby se odvíjel podle vás. Dokonale si ho vyfoťte a zanechte si fotky vašeho budoucího života v hlavě.

Následně si každý večer přehrávejte obrazy vašeho vysněného života a uvidíte, jakou sílu takové obrazy mají. Dokážou vás dostat na úplně jinou frekvenci, změní vám život a dají mu nový rozměr. Třeba za pár měsíců nebo let nebudete muset na přesčas do továrny, ale budete jí šéfovat. Taková je síla vašeho životního obrazu.

Dokážete tak udělat rozhodnutí a budete vědět, kam chcete jít. Bez toho se nedá posunout dál. Ale když budete mít v hlavě obraz toho, kam jdete a čeho chcete dosáhnout, tak váš mozek pojede na maximum  a vy si můžete splnit své sny a touhy.

 

foto: pixabay.com