Největší fotbalový podvodník. Fotbalová hvězda, která nikdy nehrála fotbal. Carlos Kaiser

Největší fotbalový podvodník. Fotbalová hvězda, která nikdy nehrála fotbal. Carlos Kaiser

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Největší fotbalový podvodník. Fotbalová hvězda, která nikdy nehrála fotbal. Carlos Kaiser

Přes dvě desítky let trvala kariéra Carlose Henrique Raposo, kdy působil v brazilských velkoklubech jako Botafago, Flamingo, Fluminense či Vasco de Gama. Jeho kariéra byla tím zajímavější, že si Carlos nikdy žádný zápas nezahrál.

Jeho neúčast v zápasech však nebyla způsobena zraněním, ale tím, že vlastně fotbal vůbec neuměl a navíc ho nijak ani neměl rád. Říkáte si jak je to možné?

Zní to až absurdně, ale víceméně to tak nějak bylo. V jeho dobách neexistoval internet a bylo velice těžké si dohledat detaily, které uváděl ve svém sportovním životopise. Sám řekl „Život je marketing“ a díky tomu se mu podařilo dostat do světového fotbalu. Pavučina lží a manipulací z něho udělalo milovaného hráče, který však nikdy nehrál.

Jako mladý se rozhodl, že se mu nechce moc pracovat a navíc se mu líbí život profesionálních fotbalistů, kteří si užívali nejen fotbalu. Bujaré večírky, život v luxusu ho přitahoval.  A díky své výřečnosti a dokonalému marketingu se mu podařilo dostat do významných klubů.

Dokázal pořídit fotografii, kde ukazuje jak hraje ve Francii druhou ligu a díky tomu se dostal jako prozatímní hráč do velkoklubu. Začal si říkat Kaiser a byl to takový hodný kamarád. Jak ho nazval syn kapitána brazilských mistrů světa Alexandre Torres, který sám hrál za Fluminense a Vasco de Gama. A Kaiser se jako hodný kamarád choval. Dokázal sehnat spoluhráčům krásné společnice na večer, zajistil bujaré večírky a navíc se kamarádil s mnoha důležitými postavami noční scény Ria.

Díky tomu ho měl každý rád. Sám dokonce platil fanoušků, aby na stadionu skandovali jeho jméno a chodili si k němu pro podpisy.

Ovšem jednou se stalo, že Kaiser musel  na hřiště. A to znamenalo vybrat si ze dvou variant. Buď vše přiznat, nebo se ukázat jako naprosto neschopný fotbalista. Kaiser však zvolil úplně jinou variantu. Jeden z fanoušků na něj křičel „ty vlasatá buzno“ a tak hned po příchodu na hřiště vyběhl na tribunu, že si to s fanouškem vyřídí. Dostal okamžitě červenou a nemusel dál pokračovat na hřišti. Svému trenérovi vysvětlil, že šel obhajovat čest klubu.

A tímto způsobem dokázal působit v těchto velkoklubech více jak dvacet let. Dokonce se Kaiser, jehož přezdívka vznikla podle fotbalové legendy Franze Beckenbauera, dočkal zfilmování.  Louise Myles natočil v roce 2018 celovečerní dokumentární film Kaiser: The Greatest Footballer Never to Play Football

Podívejte se na Trailer k filmu.

Image by S. Hermann & F. Richter from Pixabay