Nejnebezpečnější místo v Evropě. Scampia kterou ovládá mafie

Nejnebezpečnější místo v Evropě. Scampia kterou ovládá mafie

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Nejnebezpečnější místo v Evropě. Scampia kterou ovládá mafie

Vidět Neapol a zemřít. Tak zní jedno z přísloví o tomto krásném Italském městě. Bohužel se to může stát i realitou. Neapol je známá obecně svou kriminalitou v podobě kapsářů a pouličníc Ovšem nesmíte zabloudit na východ města, do odlehlé části, která se nazývá Scampia. Jedná se totiž asi o nejnebezpečnější místo v Evropě. Celé místo bylo původně bráno jako místo, kde vyroste bytový komplex pro východní část Neapole a nabídne kvalitní bydlení pro až 70 tisíc obyvatel.

V roce 1962 navrhl Franz Di Salvo bytový komplex s názvem „LeVele di Scampia“, v překladu „plachty Scampie“, který čítal sedm vysokých budov ve tvaru námořních plachet, kde najde útočiště několik desítek tisíc lidí, kteří by tam měli v poklidu žít a vybudovat na okraji velkoměsta komunitu.

Celý projekt se stavěl v letech 1962-1975, kdy se mělo jednat o levné bydlení. Ovšem po pár letech se ze Scampie stalo místo, které ovládá mafie a bují tu obchod s drogami.

Z místa, které bylo určeno pro běžné obyvatelstvo, se tak stalo místem chudiny, která nemá na výběr a s vidinou vydělaných pár Eur se dává do řad mafie. Jednu dobu byla Vele di Scampia dokonce největším evropským překladištěm drog. Ve zbylých třech budovách, které zde po demolici čtyř z nich zůstaly, se zde skrývají také lidé před zákonem.

Obecně lze říci, že se sem bojí i policisté a díky tomu zde kriminalita bují dál. V roce 2004 zde také tato čtvrt zažila válku mafie, kdy zde na okolních ulicích zemřelo několik stovek lidí, a v podstatě se zde denně střílelo.

Vše se ovšem má podle Neapolského starosty změnit, protože v únoru nechal zchátralé budovy Scampie srovnat se zemí a obyvatelům byly nabídnuty náhradní byty a možnost vymanit se z totální chudoby.

Otázkou je, jestli se lidé budou schopni po tolika letech zařadit do běžného života, nebo zůstanou ve službách mafie a ve své kriminální kariéře budou dále pokračovat.

Celou tuto oblast proslavil seriál Gomora, který jsme mohli vidět na českých obrazovkách v roce 2014

Foto: By Federica Zappalà, CC BY-SA 3.0 it, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44806974

Podívejte se na video z této oblasti.

<iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube.com/embed/qOXaFTH-ky0″ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“ allowfullscreen></iframe>

Image by <a href=“https://pixabay.com/users/mirkobozzato-1988094/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=5161498″>Mirko Bozzato</a> from <a href=“https://pixabay.com/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=5161498″>Pixabay</a>