Nejlepší WordPress pluginy pro tvorbu www stránek

Nejlepší WordPress pluginy pro tvorbu www stránek

17 dubna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Pokud nejste zdatný programátor, tak zřejmě pro tvorbu webových stránek používáte redakční systém pro tvorbu webů WordPress, který je zcela zdarma a navíc se s ním dá vytvořit krásná webová stránka. A tím spíše budete potřebovat nějaký plugin, díky kterému bude tvořba designu ještě jednodušší.

Díky  Plugin Page Builderu získáte skvělý nástroj na tvorbu stránky, editování stránky a upravování bez toho, aníž byste uměli napsat jediný řádek kódu.

Proč používat PAGE Builder?

 

Pokud si koupíte nějakou premiovou šablonu, tak je velice obtížné změnit její vzhled a bez psaní kódu to nepůjde. Každá taková premium šablona obsahuje svoje vlastní rozvržení a pokud vám nebude vyhovovat, tak s tím moc neuděláte. Proto doporučuji využít právě plugin pro tvorbu designu, který bude vyhohovat právě vám.

 

Získáte tak vlastně WYSIWYG (what you see, is what you get) systém, který je jednoduchý i pro začátečníky, kteří nechtějí používat služby jako je WIX.com nebo podobné( u nás například webnode či web rychle).

 

Navíc za tyto služby musíte v případě, že chcete, aby web vypadal dobře, platit měsíční paušál, narozdíl od WordPressu, který je zcela zdarma, a díky deseti tisícům zásuvných modulů, můžete získat skvělý nástroj pro tvorbu webových stránek, které vás nebudou kromě hostingu a domény nic stát.

 

Znát musíte pouze  několik věcí, které při tvorbě takového webu musíte nastavit a případně upravit. Návod si můžete přečíst na našich stránkách, kde najdete kompletní postup pro tvorbu webových stránek.

 

  1.  SeedProd

SeedProd je premiový plugin, se kterým můžete vytvořit webové stránky rychle a jednoduše. Jeho velkou výhodou je vytvoření více 200 předdefinových šablon, které můžete použít, pokud si nejste jistí s tím, jak by měl moderní web vypadat.

Je vytvořen pro jednoduché ovládání a hlavně rychlost, se kterou můžete stránku vytvořit. Je možné díky tomuto pluginu vytvořit stránky, články, stránku 404, dokonce stránku obchodu a mnoho dalšího. Tento plugin používá více jak jeden milion uživatelů.

Navíc tento plugin je kompatibilní s mnoha ostatními pluginy a šablonami, které získáte na trhu. Navíc je zde již předdefinovaná možnost členství na webových stránkách, díky kterému můžete účtovat vašim návštěvníkům členství a mnoho dalšího.

 

Je také kompatibilní s mnoha marketingovými nástroji jako je mailchimp, ConvertKit nebo emailovými nástroji.

 

Ceny tohoto pluginu začínají na částce 39.99 Dolarů za jednu licenci.

 

2. Elementor

Elementor je další premiový plugin pro tvorbu webových stránek pomocí Drag and Drop systému. Tedy stačí přetáhnout nějaký element, který chcete na místo, kde by se měl zobrazovat na webových sránkách a aktualizujete. To je vlastně celé, co potřebujete zvládnout.

 

Plugin nabízí více jak 150 předdefinovaných stylů, ze kterých si můžete vybrat, pokud zrovna nemáte v hlavně inspiraci na webové stránky. Nebo si vybrat jeden z 100 elementů, které plugin nabízí, jako například textové pole, obrázky, grafy, formuláře a mnoho dalšího.

 

Tento plugin je velice oblíbený a nabízí se hned v několika verzích, podle toho co od pluginu čekáte. Tedy od základní verze, která je zdarma až po verzi s maximálními funkcemi, které můžete využít. Jedná se o roční předplatné, které budete platit za PRO verzi, která obsahuje veškeré šablony a elemnty, které můžete na webové stránky využít.

Díky tomuto pluginu vytvoříte krásné stránky, články, stránky 404 a vše co si můžete na webu představit.

Ceny tohoto pluginu začínají na 49 Dolarech za jednu licenci.

 

3. Beaver Builder

Beaver Builder    je další z premiových pluginů, se kterým můžete vytvořit úžasné webové stránky a to zcela bez nutnosti programování. Je to stejně jako ostatní pluginy Drag and Drop builder, kterým vytvoříte stránky pomocí přetažení nějakého elementu na místo, kde ho chcete mít.

 

Tedy obrázky, slidery, scrolling  a mnoho dalšího co si představíte. Můžete tento plugin použít na téměř jakoukoli šablonu, kterou používáte a vytvořit tak vlastní design, který se vám bude líbit.

 

Tento plugin také přichází s více jak 30 předdefinovanými šablonami pro případ, že se chcete nechat inspirovat nebo se vám nechce dlouhé hodiny vytvářet obsah webových stránek a chcete si tak zjedodušit práci a mít krásný web.

Samozřejmě jako ostatní pluginy je vždy kompatibilní s nejnovější verzí WordPressu, která je zrovna na trhu.

Ceny začínají na 99 Dolarech za ultimátní verzi.

 

 

Závěrem?

 

Na trhu se nachází hned několik pluginů se kterými můžete vytvořit krásné webové stránky bez nutnosti znalosti programování. Asi nejlepší podle nás jsou Elementor, Visual Compouser či populárni DIVI builder.

Mnoho premiových šablon také přichází se svými vlastními pluginy, díky kterým vytvoříte webové stránky pomocí Drag and Drop systému. Příkladem může být Unyson Builder a mnoho dalších .

 

Proto doporučujeme investovat nějakou stokorunu do takového pluginu, díky kterému získáte nástroj na tvorbu webových stránek a nebudete tak potřebovat do začátku služby programátorů a utrácet tak velké peníze za tvorbu webových stránek.

Samozřejmě, pokud nechcete stránky vytvářet sami, tak vám mohou některé firmy či živnostníci vytvořit webové stránky právě tímto systémem a následně je pak můžete sami v případě potřeby upravovat.

 

Hodně štěstí s vytvářením vašeho prvního webu. Redakce Bigplus.cz RubconGroup webového projektu.

 

 2,987 total views,  1 views today