Nejhorší sérioví vrazi v historii.

Nejhorší sérioví vrazi v historii.

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Nejhorší sérioví vrazi v historii.

Bylo by zajímavé dostat se do mysli mužů a žen, kteří se stali sériovými vrahy. Někteří slyšeli hlasy, které jim říkali, co mají dělat a jiní byli od malička týraní a nedá se ani divit, že z nich vyrostly lidské zrůdy.

Všeobecně známé tváře, které mají na svědomí více jak 150 lidských životů si ani představovat nebudeme, protože se jedná o sériové vrahy z jižní Ameriky jako jsou Luis Garavito, Pedro Lopéz či Daniel Camargo Barbosa. Byl by to pouze dlouhý výčet obětí a doměnky o jejich činech.

Ale zaměříme se na ty sériové vrahy, které známe a dokážeme si představit jejich motiv a historii.

  1. Harold Shipman „doktor smrt“

Harold Shipman pracoval jako oblíbený britský lékař. S vraždami začal již v roce 1972, kdy měl svou první praxi, kde údajně zabil 71 pacientů. Následně si otevřel druhou praxi a svoje činy zdvojnásobil. Ostatní kolegové ho považovali za arogantního, přesto statečného a sebevědomého lékaře.

Vše se začalo hroutit kolem roku 1998, kdy si ostatní lékaři všimli přílišného počtu kremací, které podepisoval právě Harold. Všimli si také podobností, které vykazovali jeho oběti.

Vše se proti Haroldovi spiklo v roce 1999, kdy ho jedna z dcer pacientky ho obvinila, že jí zabil mámu a navíc se snažil změnit poslední vůli, která měla připsat majetek zemřelé právě Haroldovi. Pitva zemřelé prokázala přílišnou hladinu Diamorfinu, kterou Harold používal k vraždám.

V roce 2000 byl formálně obviněn z 15 vražd a odsouzen na doživotí bez možnosti podmíněného propuštění. Harold Shipmen zemřel v roce 2004, poté co ve své cele spáchal sebevraždu. K žádnému svému činu se však nikdy nepřiznal.

  1. Ed Gain

Sériový vrah, podle kterého se natočily filmy jako Psycho, Mlčení jehňátek nebo Masakr motorovou pilou.

Ed Gain vyrostl v izolované oblasti Wisconsinu, kde byl zneužívaným dítětem. Jeho otec byl alkoholik a jeho matka byla velice puritánská a dominantní. Jeho matka mu vnucovala nenávist vůči ženskému pohlaví a ženám obecně. Nakonec během pěti let jeho matka, otec i bratr zemřeli. Otec zemřel v roce 1940 v 66 letech na alkoholismus.

Ed se tak ve svých 34 letech ocitl sám na farmě, kde celý život žil. V roce 1957, po oznámení na policii o zmizení majitele železářství, prohledala policie dům Eda Geina a uviděla sál hrůz. V domě v hlavní místnosti visel vzhůru nohama majitel železářství bez hlavy. A v dalších místnostech našli ostatky mnoha dalších obětí. Lidské kosti, lidské maso a spoustu mrtvých těl. Nakonec se počet vyšplhal na číslo 111.

Ed Gein byl nakonec prohlášen za šíleného a diagnostikován jako schizofrenik a díky tomu nikdy nebyl umístěn do vězení. Ale zbytek života strávil v psychiatrické léčebně. Dožil se 77 let a je považován za jednoho z největších masových vrahů historie.

  1. John Wayne Gacy – Vraždící klaun

John byl obviněn z celkem 33 vražd a za to byl odsouzen a popraven smrtící injekcí v roce 1994. Většina sousedů, kteří ho znali, tvrdili, že byl John přátelský, účastnil se mnoha dobrovolnických akcí a často vystupoval jako klaun na dětských oslavách.

Mezi lety 1972 a 1978 spáchal celkem 33 vražd mladých chlapců. Většinu z nich našli pohřbených pod jeho podlahou v domě a jen čtyři z nich hodil do řeky.

Na rozdíl od jiných sériových vrahů to Gacy dotáhl celkem daleko. Založil si svou firmu a vydělával ročně kolem 200 tisíc dolarů obratu.

  1. Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer žil  v letech 1960 až 1994 a byl americkým sériovým vrahem, kanibalem a nekrofilem. V letech 1978 až 1991 zabil celkem 17 mladých mužů.

Předpokládá se, že začal vraždit už ve svých 18 letech. A o rok později se dal k americkým pozemním silám a byl odvelen do Německa. Ale o tři roky později byl Dahmer propuštěn kvůli alkoholismu a násilnickému chování.

Následně pracoval v čokoládovně. Přes den byl spořádaným občanem, který má své zaměstnání. Ale v noci obcházel černošské gay bary a tam si náhodně vybíral své oběti. On sám byl dobře vypadající nadprůměrně inteligentní a tak neměl problém se seznámit. Většina obětí byli černošští a asijští homosexuálové.

Dahmer byl dopaden v roce 1991, kdy policii na ulici zastavil nahý mladík a uvedl, že byl napaden v bytě číslo 213 nožem. Policie vše prošetřila a zjistila, že byl Dahmerův byt plný rozvěšených mužských genitálii, ale také tam byly lidské lebky a kosti. Dokonce uprostřed místnosti stál sud s čtyřmi lidskými trupy.

Následně byl uvězněn a v roce 1994 byl napaden spoluvězněm a na následky zranění při převozu do nemocnice zemřel.

Image by 4657743 from Pixabay