Nejdražší láhev vody na světě

Nejdražší láhev vody na světě

28 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Nejdražší láhev vody na světě

Nikoho z nás asi nepřekvapí, že se sběratelé zajímají o archivní láhve alkoholu. Ať už je to víno, whisky nebo cognac, jsou to láhve, které mohou stát i stovky tisíc korun. Ale asi málokoho napadlo, že se také sběratelé může zajímat o láhve vody, která může také stát neuvěřitelné peníze. Jsou takové, které si můžete pořídit i za 60 tisíc dolarů. Ukážeme si seznam nejdražších láhev vody na světě.

  1. FINE –  5 usd za 750ml

Láhev vody FINE, pochází z Japonska a je filtrovaná přes vulkanický kámen. Vyvěrá pod známou horou Fuji, a je plná minerálů bez jakýchkoli škodlivých látek. Společnost FINE, vznikla v roce 2005 a nabízí láhve vody o velikosti 750ml za kterou si účtují neuvěřitelných 120 kč.

  1. Tasmanian Rain –   5 usd 750ml

Tato voda pochází z Tasamánie, tedy z ostrova Tasmaia. A tato voda pochází přímo z nebe. Zdejší deště jsou natolik čisté, že se jedná o dešťovou vodu, která je naprosto čistá od všech škodlivých látek. Tato voda se nikdy nedotkla země a je rovnou stáčená do lahví. Díky tomu také vyjde láhev této čisté vody na 120 Kč.

  1. Lauquen Artes Mineral Water –  6 usd 750 ml

Tato pramenitá voda známá jako Lauquen Artes Mineral water pochází z oblasti kousek od Sna Carlos Baripoche v Argentíně. Voda vyvěrá 500 metrů pod zemským povrchem a její vrt se rozkládá na 20 akrech. Voda vyvěrá celý rok pod stejným tlakem a vytéká v teplotě 4 stupňů celsia. Tato voda se tak řadí mezi jednu z nejdražších vod na světě se svou cenou 150 Kč za 750 ml.

 

  1. Veen –  23 usd 750ml

Již o trošku dražší voda pochází z Finska. Je to jedna z nejčistších vod na světě. Jedná se o vodu vyvěrající kousek od Finského Lampland, který je kousek od vesnice jménem  Tengelio. Voda je filtrovaná přírodně přes ledovec, kde je stáčena do láhví. S cenou 500 Kč za 750 ml se tak řadí mezi ty dražší vody, které můžete sehnat.

 

  1. Bling H2O –  40 USD 750ml

Voda pocházející z kouřových hor v Tennessee. Devíti stupňová technologie, kterou prochází voda než se stáčí do láhví, je vítězem ocenění pro kvalitu vody a její chuť. Navíc design lahví vyhrál soutěž  o nejlepší láhev vody obecně. V Americe se tato voda prodává v luxusních restauracích a drahých obchodech, spíše jako rozmar pro bohaté nebo pro sběratele. Cena se pohybuje kolem 900 Kč za 750ml vody.

  1. Kona Nigari Water –  400 usd 750ml

Kona Nigari Water je synonymem pro snížení hmotnosti, získání energie a zlepšení kvality vaší pleti. Tato voda pochází z ostrova Hawaii Island a vyvěrá tisíce metrů pod hladinou moře. Dokonce tato voda je doporučována pro ošetření pleti několika předními americkými dermatology. Její cena je však pro nás až téměř nedosažitelná. Jedna láhev o objemu 750 ml stojí i 10 000 Kč

  1. Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani – 60 000 usd 750ml

Jako poslední z našeho žebříčku je nejdražší láhev vody na světě, za kterou dáte neuvěřitelných 1.2 milionu korun. Když láhve plní vodou, tak do ní přidávají ryzí zlato a stejně tak je i láhev vytvořena z ryzího zlata. Tato voda pochází z ostova Fiji a je lahvována ve Francii. Tato spíše sběratelská láhev vody je pro opravdové znalce a spíše se považuje za investici než něco co bychom měli vypít při večerním sledování televize.