Návštěvnost webu: plugin pro podnikání (Google Site Kit) Google search console

Návštěvnost webu: plugin pro podnikání (Google Site Kit) Google search console

18 dubna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Asi nejdůležitější v jakémkoli podnikání je věta „co nelze měřit, nelze ani zlepšovat“. A to platí i u webových stránek a to dvojnásobně. Proto je třeba neustále kontrolovat a anylizovat statistiky návětěvnosti, odkud návštěvníci přichází a jaké je jejich chování. Ať už používáte woocommerce pro internetový obchod, nebo jen máte webové stránky, kam chcete přivést co nejvíce návětěvníku, nevyhnete se nějakému tomu nástroji pro statistiky.

V dnešním článku si ukážeme jak používat Google Site Kit plugin pro statstiku vašich stránek. Tento nástroj vám umožní sledovat návštěvnost, odkud návětěvník přišel, kolik času strávil na stráce a jak se tam choval. Navíc tento plugin vám dokáže propojit služby Google Search Console či Google Analytics bez sebemenšího problému (samozřejmě je třeba mít účet na Googlu a již zapnutou službu Google analytics)

Google Search console

 

V prvním kroku budete potřebovat nainstalovat plugin, který vám umožní propojení s temito službami bez větších problémů. Site Kit Google plugin si můžete stáhnout z oficiálního zdroje WordPress, nebo si ho stáhnout přímo ve vaší administraci WordPressu.

 

Po instalaci a aktivaci pluginu, budete následně vyzváni abyste zahájili propojení se službou Google Site Kit plugin.

Po stisknutí tlačítka START SETUP budete přesměrováni na stránku pro ověření totožnosti majitele stránek bez toho aníž byste museli vkládat jakýkoli kód na stránky. Vše za vás udělá plugin.

Budete vyzváni k přihlášení k vašemu Google účtu, kde ověříte totožnost. Je třeba potvrdit tlačítkem POKRAČOVAT aby vám mohla služba Google poskytovat ty nejlepší informace. Zde je ukázka po přihlášení do vašeho Google účtu.

Následně budete muset potvrdit pravost vašich webových stránek.

Následně budete vyzváni k nastavení služby Site Kit Google pluginu, který vidíte na obrázku

Po tom co jste ověřili pravost svých webových stránek budete vyzváni abyste přidali www stránku do vaší nové konzole pro sledování statistik. A následně budete moci vstoupit do uživatelského rozhraní Site Kit Google pluginu.

Nyní máte propojenou službu Google Search console a můžete začít přidávat další funkce jako Google analytics a další, které vidíte na obrázku.

Následně klikněte na CONNECT MORE SERVICES a můžete začít přidávat další služby pro vaší statistiku.

 

Pokud tak chcete sledovat vaše finance z reklamy, google analytics statistiky a mnoho dalšího tak stačí stejnám postupem intuitivně nainstalovat a propojit službu s tímto nastavením služeb Google.

 

A to je vše co budete do začátku potřebovat pro sledování a analyzování vaši stránky. Hodně úspěchu vám přeje webový projekt RubconGroup, který se o vás stará abyste mohli internetově růst.

 

foto pixabay.com