Naučte se ovládat váš mozek

Naučte se ovládat váš mozek

13 dubna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Naučte se ovládat váš mozek

 

Zazvoní vám budík a vy ho několikrát po sobě zaklapnete, abyste alespoň chvilku ještě mohli spát. Nebo chcete na poradě se šéfem přednést svůj nápad a v poslední chvíli si to rozmyslíte. Proč se to tak děje? Proč jsou některé věci těžké a někdy nejsme schopni realizovat některé nápady či činy? Je to tím, že mozek je nastaven tak aby nás bránil a pokud se vám naskytne nějaké nebezpečí, například v podobě možného odmítnutí vašeho nápadu šéfem, mozek vás po pár vteřinách zastaví, protože cítí nebezpečí.

Tento princip funguje naprosto spolehlivě. Většinou o tom jestli z postele vstanete nebo vyslovíte na poradě svůj nápad, rozhoduje jen pár vteřin. Zhruba tři vteřiny máte na to, abyste ještě se rozhodli. Dokonce Mel Robbins (motivátorka, řečník  a koučka) tvrdí, že je to pět vteřin. Na tom postavila svou teorii 5 seconds decision rule, kdy je třeba se rozhodnout do pěti vteřin jinak zůstanete na stejném místě.

Tedy ať už jsou to tři nebo pět vteřin, je třeba se rozhodovat rychle a učinit krok rychle. Tedy pokud chcete svému šéfovi svůj nápad interpretovat, je třeba jednat okamžitě. Můžete použít klasickou dětskou říkanku pro start závodu: 3-2-1 start. Pokud se ale do těchto tří vteřin nerozhodnete, nedosáhnete nikdy svých vysněných úspěchů a životního štěstí.

Stejné je to se sportem, hubnutím atd. je lepší počítat opravdu od tří do jedné než naopak. Pokud budete počítat od jedné, není tam podvědomé slovo start, které vás donutí jednat. Protože po trojce jinak přichází čtyřka, pětka atd. Počítat tak můžete do nekonečna a nic se nestane.

Proto můžeme konstatovat, že rozhodnutí je jen na vás. Vy víte, co máte dělat, ale je důležité se opravdu rozhodnout. Tímto oklamete svůj mozek a můžete vystoupit z komfortní zóny, která vás udržuje tam, kde se v danou chvíli nacházíte.

Učte se tento princip pomalu a můžete začít třeba právě tím vstáváním a již nezaklapovat budík, když začne napoprvé zvonit. Díky tomuto tréninku můžete být úspěšnější a dosahovat svých cílů.

 

  • 1 hodina denně z vás udělá úspěšného člověka
  • Proč jsou lidé spokojení? Protože pracují a nesedí s drinkem u bazénu.
  • Vyřešte problém zákazníka a přitáhněte budoucnost do přítomnosti.

 

foto pixabay.com