Luxusní vozy do 150 000 korun

Luxusní vozy do 150 000 korun

10 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Luxusní vozy do 150 000 korun

Většina z nás touží po nějakém luxusu. Někdo chce nádherný dům, luxusní hodinky, značkové oblečení. Samozřejmě chceme i luxusní vůz, který nás bude reprezentovat.

Z vlastní zkušenosti vám představím vozy, které se dnes dají koupit za skvělou cenu a ještě velmi dobře poslouží. Cena není nijak ohromující. Takové luxusní „vládní vozidlo“ můžete pořídit do 150 tisíc korun.

Starší luxusní vůz může být lákavý svým interiérem, vnějším vzhledem titána, ale také výkonem motoru. To jsou lákavé hodnoty hlavně pro mladé muže, kteří touží upoutat pozornost. Ale nesmíme zapomenout na jisté nevýhody takového vozu. Pokud si sami vůz neumíte opravit, tak vás oficiální servis finančně vyčerpá. Na luxusní vozy jsou také luxusní ceny náhradních dílů.

Pokud budete mít štěstí při výběru vozu, tak vám starší luxusní vůz může mnoho let posloužit bez velkých nákladů.

Příkladem může být:

Audi A8 4.2 quattro od roku 2003-2009

Luxusní limuzína, kterou využívala i vláda. Mohutný vzhled a dravost motoru dodává řidiči pocit bezpečí a luxusu. Kožené sedačky s vyhříváním, či F1 řazení pod volantem jsou vychytávky, které také oceníte.

Audi dokážete rozjet až na rychlost 250 Km/h, která je omezena elektronicky. A8 disponuje zrychlením z 0-100 Km/h za krásných 6.1 sekundy. Motor 4.2 FSI má výkon 255 Kw a osmiválcový motor. Spotřeba vás také nijak nemusí zruinovat. Při klasické jízdě bez závodění se průměrná spotřeba pohybuje kolem 11 litrů na 100 Km

V dnešní době dokážete sehnat Audi A8 do 150.000 Kč.

Jaguár XJ350 2003

Symbolem luxusu jsou a byly vozy značky Jaguár. A dnes již není tato značka tak nedostupná jak se může na první pohled zdát. Krásného Jaguára XJ z roku 2003 seženete také do 150.000 Kč a získáte tak opravdu luxusní vůz s maximálním vybavením.

Z vlastní zkušenosti vím, že u jaguárů musíte mít štěstí na vybraný kus. Mnoho těchto aut bylo i podle odborných recenzí poruchových. Můžete však narazit na kvalitní kousek, který vám vydrží v dobrém stavu mnoho let.

Přesto má starý jaguár své nevýhody. Opravy v oficiálních servisech vás vyjdou na opravdový balík a ani spotřeba není zrovna malá. S průměrnou jízdou se dostanete kolem 13 litrů, na které jsem se dostala i já se svým starým Jaguárem.

Máte však možnost využít zkušených mechaniků a nadšenců, kteří tyto vozy sbírají či se zabývají jejich opravami a rekonstrukcí. Pokud si tedy hodláte pořídit krásný luxusní kočku, nejdříve navštivte Jaguár club na stránkách https://www.jaguarclub.com/cs/ . Předsedou klubu je Filip, který vám rád poradí s koupí i s opravou. Sám vlastní několik vozů a dobře se v oblasti jaguárů vyzná.

Peugeot 607 3.0 BVA

Na první pohled nijak luxusní značka, ale Peugeot 607 vás příjemně překvapí. Pětidvéřový šestiválec s obsahem 157 Kw a třílitrovým motorem vás dokáže dostat až na rychlost 232 Km/h a to se vším luxusem.

Maximální výbava si nezadá s luxusními vozy značek Audi či Mercedes. Vzhled Pougeotu připomíná spíše mořský rychločlun i díky své skosené zadní části. Potěší vás dřevěné obložení a kožená sedadla, která by měl každý luxusní vůz mít.

Mercedes-Benz třídy S 320 CDI 150KW

Řekněte, kdo by nechtěl tzv. „Skládu“. Odjakživa byla třída S u Mercedesů výrazem luxusu. A nyní ho můžete mít za cenu do 150.000 Kč. Právě S 320 je vhodným luxusním vozem, který vás svojí průměrnou spotřebou 8.9 Litru na 100 Km nezrunuje.

Navíc na tyto vozy je dnes mnoho dílů a soukromé autoservisy vám poskytnou dostatečný servis za rozumnou cenu. Stejně tak jako Audi patří Mercedes mezi běžné vozy a mnoho menších autoservisů je dokáže opravit.

Třída S je luxusem na čtyřech kolech, který oceníte při dlouhých cestách. Svým výkonem 150 Kw je dostatečně rychlý na německých dálnicích a interiérem vám zaručí dokonalé pohodlí.

 

Image by Mikes-Photography from Pixabay