Luxus i sport v zimě na jednom místě. Zürs a Lech v Rakousku

Luxus i sport v zimě na jednom místě. Zürs a Lech v Rakousku

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Luxus i sport v zimě na jednom místě. Zürs a Lech v Rakousku

Přemýšleli jste o luxusní dovolené a sportovním vyžití v zimním období? Pak je pro vás to nejlepší místo v oblasti Arlberg v Rakouských Alpách. Celá oblast se rozkládá z Bregenzerwaldu až do dalšího krásného lyžařského střediska St. Anton.

V zimním období na vás čeká celkem 120 kilometrů sjezdovek, ze kterých je téměř padesát kilometrů uměle zasněžovaných. Ale zasněžování není často třeba, protože se oblast nachází v nadmořské výšce 1450 až 2450 metrů.

Ve vesničkách Lech i Zürs narazíte na luxusní hotely, krásné Apréski bary a mnoho nočních podniků a restaurací, které vám dopřejí  uvolnění po celodenním lyžování.

Skvělou volbou na drink po lyžování je třeba Skihütte Schneggarei, která se nachází přímo pod lanovkou Schlegelkopfbahn. Denně je zde otevřeno od 12h až do jedné ráno.  Je tedy dost času pro  pár sklenek   šampaňského nebo oblíbeného horského drinku Birne Williams s přáteli.

K ubytování bych vám doporučila dva luxusní hotely pro náročné, které rozhodně překonají vaše představy. Hotel Sonnenburg, který se nachází v Lechu  přímo u lanovky a je ideálním místem pro rodinou dovolenou. Dalším pětihvězdičkovým hotelem je Hotel Gasthof Post, který je sice 150 metrů od nejbližší lanovky, ale za to se nachází na hlavní třídě a oplývá luxusem a dokonalým servisem. Ovšem odpovídá tomu i cena, která za jeden pokoj pro dvě osoby na jednu noc přesahuje 12 tisíc korun.

Kdyby vám nestačila oblast Lechu, můžete vyrazit skibussem do vedlejšího městečka St. Christov nebo vzdálenějšího St. Antonu. Doporučuji výlet lanovkou na zdejší nejvyšší horu Valluga, jejíž vrchol je 2811 metrů nad mořem a ohromí vás nejen krásným výhledem, ale i možností sjet si z této hory na lyžích po skiroute. Viz mapka níže

 

 

Pokud jste se rozhodli pro toto krásné středisko tak vám přeji krásný pobyt, hodně sněhu a slunce. Oficiální webové stránky najdete zde…..

Image by kinkate from Pixabay