Lidské zrůdy v jednotce 731 císařské armády Japonska

Lidské zrůdy v jednotce 731 císařské armády Japonska

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Lidské zrůdy v jednotce 731 císařské armády Japonska

Když se řekne lidská zrůda, můžeme si pod tím představit  hrůzné činy,kterých se tito lidé dopouštějí. V tuto chvíli máme na mysli jednotku 731 Císařské armády Japonska za druhé světové války, která nesla oficiální název „Jednotka biologického a chemického výzkumu“

Tato jednotka se podílela na těch nejhorších válečných zločinech vůbec. Velel jí generál  Širo Išii. Samotné zřízení bylo vybudováno v letech 1934-1939 a její oficiální název „jednotka 731“ přijalo v roce 1941.

Jednotka měla v podstatě za úkol vyvíjet biologické zbraně a testovat, co je lidské tělo schopno přežít. Důležité to bylo hlavně z důvodu nepříznivého počasí, které panovalo při válkách a tak se měla jednotka snažit vyvinout látky a postupy aby Japonští vojáci vydrželi tuhé zimy a biologické útoky.

Pokusy se prováděli především na čínských zajatcích a částečně také na Rusech. Celkem při pokusech zahynulo více jak 6000 lidí, kteří si prošli nepředstavitelným peklem.

Jedny z mnoha pokusů spočívaly v experimentech  s odolností vůči mrazu. Nechávali tak zajatcům zmrznout končetiny na kost, a aby zjistili, jestli již je končetina dobře promrzlá, mlátili je  tyčí do končetin. Poté různými způsoby nechávali končetiny rozmrznut.  Často se stávalo, že noha či ruka byla napadená snětí a to zajímalo důstojníky vůbec nejvíce. Jak dlouho taková končetina vydrží a jak se taková sněť chová.

Dalšími zrůdnými pokusy bylo infikování zajatců nemocemi jako je syfilis a další nemoci, které dokonce přenášeli na těhotné ženy a kojence. Zajímalo je, jestli nakažená matka přenese nákazu na dítě či nikoli. Nutili tak nakažené mužské vězně, aby oplodnili ženy vězenkyně.

Další naprostou zrůdností byli tzv. „vivisekce“, tedy chirurgické zákroky bez umrtvení či narkózy. Prováděly se tedy bez použití jakýchkoliv anestetik a vězňům byly amputovány různé končetiny a byli ponecháni k vykrvácení. Dozorce totiž zajímalo, jak dlouho takový člověk vydrží. Nebo dokonce byly končetiny přišity na opačnou stranu těla.

A představte si, že viníci nikdy nebyli potrestáni. Po válce udělali dohodu USA o výměně  svých poznatků za svobodu. Poskytli USA materiály z výzkumu a za to nebyli souzeni. Někteří ovšem v roce 1949 byli chyceni a souzeni Sovětským Svazem.

Nakonec tyto výsledky z výzkumu byly použity při vývoji biologických zbraní v USA.

Mnoho velitelů a vůdčích osobností jednotky 731 se podílelo po válce na významných lékařských pokusech nebo se pohybovalo v politických kruzích. Někteří se stali dokonce úspěšnými obchodníky.

Širo Išii, velitel Jednotky 731, se přestěhoval do státu Maryland a pracoval na výzkumu biologických zbraní v USA.

 

Promo foto:  Autor: Neznámý – Bulletin of Unit 731, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15310515