Jak ručně nahrát WordPress. Návod pro začátečníky

Jak ručně nahrát WordPress. Návod pro začátečníky

24 června, 2021 Vyp Od bigpluscz

 

Pokud si chcete zalořit webové stránky se systémem WordPress a vybrali jste si hosting, který nepodporuje jednoduchou instalaci, tak vám nezbyde nic jiného, než nahrát soubory na hosting ručně. Tedy obsah, který generuje stránky je nutné nahrát na váš hostingový prostor.

 

Co k tomu budete potřebovat?:

  • přístupová hesla pro FTP klienta
  • FTP klienta
  • stabilní připojení k internetu
  • přiravenou databázi MYSQL

 

Přístupová hesla získáte po vytvoření hostingových služeb, kde budete mít určitý prostor pro soubry, které můžete na hosting nahrát. Je třeba znát uživatelské jméno a heslo, které vám sdělí provozovatel hostingových služeb.

FTP klienta můžeme také pojmenovat jako přístupový software ke vzdálenému počítači, kam se budou nahrávat soubory. Napříkla TotalComander, FileZila a další… Doporučujeme použít TotalCommander, který je zdarma a již mnoho let rozšířený.

Pro nahrání všech souborů je třeba mít stabilní internetové připojení, které vám umožní několik desítek minut být neustále připojeni k internetu.

Posledním krokem je MYSQL databáze, kterou vám při zřizování hostingu vytvořil správce hostingu a odeslal vám přístupová hesla do databáze emailem, stejně jako přístupová hesla k FTP.

1. krok : Stáhněte si WordPress soubory

 

Pro stažení souborů, které jsou potřeba k fungování WordPressu, můžete jít na stránky, kde si soubory stáhnete v podobě zip. Stahujte zde…..

Následně si stáhněte TotalCommander, který budete potřebovat pro nahrání souborů. Stahujte například zde……

A první krok máme za sebou.

 

2. Krok – Vytvořte přihlášení k FTP a nahrajte soubory WordPress

 

Dalším krokem bude otevřít TotalCommander a vytvořit přihlášení ke vzdálenému počítači. Otevřte si TC a klikněte v horním menu na tlačítko „FTP“ a otevře se vám tabulka, kde klikněte na tlačítko „Vytvořit nové“ a zadejte údaje, které jste dostali emailem od vašeho poskytovatele hostingu viz. obrázek

 

Dalším krokem je najít v adresáři na pravé straně soubory, které chcete nahrát. V našem případě WordPress 5.7 a všechny je označit tlačítkem myši.

Nyní po přihlášení FTP k webu na levé straně rozklikněte soubor WWW, kde se vám otevře prázdné místo, kam soubory jednoduše přetáhnete myší a začne automatické nahrávání (pokud se v souboru WWW nachází položka index.php tak jí prosím nejdříve vymažte). vidíte na obrázku

 

Po tom co se soubory nahrají, je třeba vytvořit správné nastavení hesla a uživatelského jména databáze

3. krok  –  Nastavení WP-CONFIG.PHP pro fungování WordPressu

 

Vstupte do souborů, které jste nahráli a najděte hned na první stránce soubor wp-config.php, jak vídíte na obrázku. V dolním menu klikněte na tlačítko „upravit“ a otevře se vám tabulka, kde je třeba změnit následující kód:

define('DB_NAME', 'database_name_here');
	
	/** MySQL database username */
	define('DB_USER', 'username_here');
	
	/** MySQL database password */
	define('DB_PASSWORD', 'password_here');

Zadejte místo username a password_here vaše údaje, které máte od vašeho hostingové partnera v emailu. Vidíte na obrázku

uložte a máte částečně hotovo.

 

4. Krok – Spusťte instalaci WordPressu

 

Nyní je třeba nainstalovat WordPress pomocí příkazového řádku, který zadáte ve vašem prohlížeči a to v následujícím tvaru:

https://example.com/wp-admin/install.php

 

Spustí se instalace a vy uvidíte postupně tyto tabulky, které vyplníte intuitivně a bez větších problémů. Jakmile sustíte www adresu, budete vyzváni k volbě jazyka, který je pro vás ideální

Klikněte na „další“ a dostanete se do tabulky, kde si budete muset nastavit název, uživatelské jméno, heslo a váš administrační email (například: můjemail@seznam.cz).

Posledním krokem bude kliknutí na tlačítko „install WordPress“ a budete mít hotovo. Chvilku to bude trvat, ale následně se vám ukáže obrazovka, kde bude napsáno:  „WordPress has been installed. Thank you, and enjoy!“ nebo případně v češtině.

Následně zadejte adresu,  www.mojedoména.cz/wp-login.php a přihlašte se do vašeho administračního rozhraní.

 

Nyní umíte manuálně nahrávat soubory a software na vzdálený počítač. Gratulujeme

promofoto pixabay.com