Influencer? Proboha kdo to je?

Influencer? Proboha kdo to je?

9 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Influencer? Proboha kdo to je?

Influencer je někdo, kdo by měl mít vliv, či někoho ovlivňuje. Ať už názorem na módu, stravování, nakupování a mnoho dalšího. Tento název je odvozen od slova „influence“ tedy „vliv“. Kdo nás tedy ovlivňuje v dnešní době?

Zapomeneme na politiky, vědce a mnoho dalších, kteří nám ovlivňují život, ať chceme či nechceme. Ale kým se nechat ovlivňovat? Snad ne mladinkou blondýnou, která v životě dokázala udělat pouze pár sexy fotek a hned si říká influencerka. Nebo někým, kdo pomlouvá co může a my mu to baštíme?

Myslím si, že takovými opravdovými „influencery“ mohou být například vynikající sportovci, díky kterým firmy vydělávají stamiliony dolarů. Hráč fotbalu například propaguje firmu se sportovním oblečením, a my si kupujeme dle jeho vzoru tuto značku oblečení. Ano, to je možná taková vzdálená obdoba influencera. Ten opravdu má vliv na to, jakou značku např. trička nebo žiletek si mnoho tisíc lidí koupí .

Ale čím ti tzv. influenceři, kteří postují fotky na sociálních sítích vlastně ovlivňují?  Dle mého názoru jsou to faktory jako je postava, zdánlivě luxusní život, dovolené, na které influencer jezdí a tak dále.

Pokuste se na chvilku zamyslet , jak být šťastnější i bez influencerů. Každý by se měl naučit, jak být spokojen sám se sebou a svým tělem. Naučte se žít s tím, jací jste. Jen a pouze vy se sebou žijete.  Trápit se, že někdo má o deset kilo méně, je nesmysl.

Luxusní dovolená může být i u Máchova jezera, kde budete spát ve stanu, ale budete u sebe mít svého milovaného partnera a poznáte krásy místní přírody.

To. že nemáte luxusní jachtu nebo auto přeci také není to, co by se dalo považovat za ten největší úspěch. Úspěchem může být spokojený partnerský život, zdraví  a děti, o které se vzorně staráte.

Jestli mě v životě něco ovlivňuje, tak to rozhodně nejsou takzvaní influenceři, kteří doporučují produkty nebo služby, které bych podle nich měla využívat. Já se snažím se zeptat na informace svých známých, o kterých si myslím, že o daném produktu či službě něco vědí anebo si sama informace ověřit.

Image by expresswriters from Pixabay