hosting

Pokud ještě nevíte co je to vlastně internetový hosting, tak pro vás máme malou ukázku toho, co o něm budete potřebovat vědět. Pokud chcete vlastnit internetové stránky, tak budete vytvářet soubory, které je generují a ty je třeba někam uložit a následně je vyvolat tak aby se stránka začala zobrazovat. A právě k tomu budete potřebovat tzv. webový hosting nebo případně server na který tyto soubory uložíte.

 

Je mnoho firem, které nabízejí tyto služby a my jsme nevíce zatím spokojeni s firmou ACTIVE24, která poskytuje prvotřídní služby. Za takové služby je třeba platit roční poplatek, který se bude měnit v závislosti na tom, jak velký prostor budete potřebovat. Například pro jedny webové stránky s neomezeným prostorem pro soubory nabízí firma Active24 balíček již od 30 Kč za měsíc. Stránka vás tak vyjde kromě zakoupení domény na rok za zhruba 300 Kč s koncovkou .CZ na dalších zhruba 600 Kč ročně. Pokud budete provozovat pouze jednu www stránku.

Zde vidíte ukázku služeb, které firma Active24 nabízí pro služby webového hostingu.

 

 

 

Pokud si zaplatíte tyto služby, budete mít možnost spravovat vaše webové stránky v uživatelském rozhraní, které vám bude u firmy následně zřízeno. Budete také moci používat email (například  mojestranky@mujweb.cz ), který vypadá mnohem lépe než když budete používat email na seznamu či jinde. Hlavně pokud chcete podnikat tak bude email s vaší koncovkou vypadat mnohem profesionálněji.

 

Také je možné jedním kliknutím nahrát software jako je WordPress či Joomla. Nebude tak muset umět pracovat se souborovými manažery, které jinak potřebujete k nahrávání obsahu na hosting. Navíc získáte podporu, která je 24/7 a pracovníci Active24.cz vám pomohou s téměř jakýmkoli problémem.

Velké webové projekty

 

Pokud budete chtít provozovat více internetových stránek a budete potřebovat více funkcí, tak doporučuji VMS či VPN server, kam můžete nahrát až 1000 webových stránek a máte neomezný prostor pro soubory. Servery jsou také rychlejší a výkonnější než sdílený hosting.

Zde najdte nabídku, která slouží jako ukázka služeb, které firmy nabízejí.

 

Tyto služby jsou již o mnoho dražší a zaplatíte za ně několik tisíc ročně.  U serverů můžete navíc získat služby jako je SSL certifikát nebo SSH. Můžete tak na dálku přistupovat do vašeho serveru a upravovat ho. Navíc si můžete dokoupit další služby, které budete následně potřebovat.

 

Doporučuji pro začátek VMS server, který má podporu a má zajištěnou správu. Jelikož pro VPS server se již musíte vyznat v nastavení takového serveru.

Získáte také možnost přístupu ze zahraničí, neomezený prostor, profesionální emaily a mnoho dalšího v základní ceně.

 

 

Ale nemusíte spolupracovat jen s firmou Active24.cz, kterou jsme doporučili. Ale můžete používat ověřené společnosti ze zahraničí jako GoDaddy či BlueHost, HostGator. Ale zde není možné z naší strany zaručit funkčnost například WordPressu či jiných softwarů, které jsou již na Active24 přednastaveny.

 

 

Pokud si následně chcete zkontrolovat rychlost vašeho webu a hostingu tak navštivte například tyto stránky, kde naleznete možnost otestovat váš web.

 

 

Chcete-li pomoci se základní tvorbou webových stránek, tak si přečtěte nás návod pro začátečníky jak si založit internetový blog, či webové stránky, které budou vaší budoucí vizitkou ve světě internetu. Pokud budete potřebovat internetový obchod, tak pro vás máme také jednoduchá návod krok za krokem, který zvládne i naprostý začátečník.

(upozorňujeme, že nemáme od firmy Active24 žádnou provizi z prodeje, či nabídky. Je to náš subjektivní dojem z používání služeb této firmy. Na tomto článku nenajdete žádnou placenou reklamu na firmy poskytující hostingové služby)

Stránka se stále aktualizuje. Sledujte nás pro více informací.

 

 169 total views,  1 views today