Co jsem se naučila od úspěšných

Co jsem se naučila od úspěšných

6 dubna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Co jsem se naučila od úspěšných

 

Měla jsem možnost mnoho let pracovat s úspěšnými a velmi bohatými lidmi, od kterých jsem se naučila mnoho věcí. Pozorovala jsem jejich chování, jejich návyky a mnoho dalšího a chtěla jsem zjistit, proč zrovna oni jsou úspěšní. Rozhodně se nejedná o jeden model, který bychom si mohli říci, a fungoval by nám všem, ale mnoho věcí mají tito úspěšní lidé  společných.

Mnoho z těchto lidí neutrácí peníze za zbytečnosti a hlavně ani za věci, které jim nedělají radost. Tedy principielně nepotřebují ty nejnovější a nejdražší telefony, které jsou na trhu a ani si nekupují ty nejdražší brambůrky. Pokud to tak jde říci. Do podnikání jsou schopni samozřejmě investovat mnoho peněz a do nových technologii, ale zbytečně neutrácí za svou potřebu. Telefon za 3 tisíce korun udělá tu stejnou službu jako ten nejnovější a nejdražší za 30 tisíc. Umí odesílat email, najdete na něm prohlížeč internetu a mnoho dalšího, tak není potřeba za to utrácet. Raději zbytek peněz investovat a ty následně vydělají další peníze. Alespoň tak funguje princip.

Úspěšní se neustále snaží zdokonalovat své dovednosti a učí se. Je jedno ,jestli je to sport, business nebo cokoli jiného, ale neustále prahnou po informacích a po zlepšení. Protože moc dobře vědí, že v tom co dělají, je třeba se neustále zlepšovat a pracovat na sobě. Stejně tak hodně čtou a vypisují si nejdůležitější věci, které se dočetli. V knihách je možné najít mnoho zajímavých informací a rad, které můžete vyžít ve svůj prospěch. Proto každou možnou chvilku věnují čtení, poslouchání podcastů a mnoho dalšího, co jim může přinést motivaci, inspiraci či jakoukoli dovednost ve které se mohou zlepšovat.

Mnoho úspěšných lidí se stará o své zdraví. Možná někdy až přehnaně, nebo se to tak může jevit. Ale snaží se být ve skvělé kondici, kdy mají největší produktivitu. S tím souvisí správné stravování a cvičení. I když cvičení nemusí znamenat, že tráví hodiny v posilovně, tak se snaží zlepšit svou fyzickou kondici a tím udržovat  tělesnou i duševní kondici.  Pasívní zábava na gauči u televize není jejich styl. Vědí, že pro úspěch je třeba mít čistou hlavu a zdravého ducha v těle.

Hledají také neustále své mentory. Nemusí se jednat o vědce či vysokoškolské profesory, ale dost často odborníky v daném oboru. Ať už dělají cokoli, tak se rádi stýkají s lidmi, kteří jsou ve svém oboru opravdoví odborníci a profesionálové. Vidí v tom tak potenciál osobního rozvoje a baží po informacích. I když to neznamená, že by se snažili ukrást nějaké know how, tak čerpají maximum možných informací. A naopak se nebojí se o své zkušenosti podělit. Neváhají pomoci  člověku, ve kterém vidí nějaký potenciál a který jim svými činy dává smysl.

Určitě si kupují výkonná a luxusní auta, která ke své práci potřebují. Ale najdou tu nejekonomičtější cestu, jak ho pořídit. Např. ho mohou ho mít na leasing. Tedy náklady na auto jsou daňově odpočitatelné a jsou součástí firemních nákladů. Je to tak bez toho, aniž by ztráceli mnoho peněz na hodnotě auta. Na rozdíl od mnoha ostatních lidí, kteří koupí auto, které ztratí během pěti let více jak 60% hodnoty, je nestojí auto téměř nic. A ušetřené peníze zase investují. Proto se také můžete setkat s tím, že vlastně žádné auto ani nevlastní.

Úspěšní lidé mohou působit často jako introverti, kteří si nepřipustí ostatní příliš k tělu. Jsou jakoby zahleděni do svého světa a neustále něco dělají. Většinou se jedná o práci, která jim dělá radost a snaží se vymýšlet inovace pro své podnikání a vymýšlí jak něco vylepšit. Hlavně myslí na to, že nic není nemožné. Stejně tak fungují při zábavě. Příkladem může být golf, kdy i tam se snaží dosáhnout co nejlepších výkonů, přepočítávají je na poměr času, peněz a úsilí které do golfu investovali a očekávají adekvátní výsledky. To je jejich síla představivosti a systém myšlení, který mají. Proto jsou i často úspěšní v odvětvích, ve kterých nepodnikají. A neustálá nespokojenost s výkonem je jim přirozeností. Neustále chtějí víc, lépe. Vědí, že je třeba na sobě neustále pracovat a stanovený cíl je tak blíže. Díky tomu také dosahují ve svém oboru těch nejvyšších met.

Od těchto lidí se můžete učit právě tyto vlastnosti a návyky, které je oddělují od ostatních. Samozřejmě za jejich úspěchem je tvrdá a dlouhá práce, ale díky jejich nastavením mysli se dostali tak daleko, jak se dostali.

 

foto: pixabay.com