Čím nahradit WhatsApp?

Čím nahradit WhatsApp?

17 ledna, 2021 Vyp Od bigpluscz

Čím nahradit WhatsApp?

Od 8.2.2021 mají začít platit na chatovací platformě WhatsApp nové podmínky použití, které budou umožnovat sdílet některá data s Facebookem. Zřejmě tak bude docházet k většímu sbližování a propojování s Facebookem a tak budou moci sdílet více osobních dat.

Mnoho uživatelů WhatsApp, kterým z nějakého důvodu vadí Facebook nebo ho vůbec nevyužívají, tak zvažují odchod od této aplikace. Jaké jsou tedy možnosti nahradit WhatsApp? Dokonce k opuštění WhatsAppu vyzval uživatele i Elon Musk, který je zásadně proti novinkám v ochraně osobních údajů, které WhatsApp od února bude vydávat.

Telegram

Aplikace, která připomíná WhatsApp s tím rozdílem, že je modrá. Původně byla tato aplikace vyvinuta v Rusku a společnost má sídlo v Dubai. Byla vytvořena bratry Durovimi, kteří jsou z Petrohradu. Přesto se tato aplikace řadí mezi bezpečné a zakládá si na bezpečnosti a anonymitě svých uživatelů. Tato aplikace je jako Open-source a nabízí šifrované a autodestrukční zprávy. Navíc má výhodu, že můžete tuto aplikaci používat jak na mobilním telefonu, tak současně na PC

Stáhnout si jí můžete zde….

Viber

Podobně fungující aplikace jako WhatsApp sídlí v Lucembursku a vlastní jí Japonská technologická společnost. Uživatelé musí autorizovat aplikaci díky kódu zaslanému na mobilní telefon pomocí zprávy. Můžete tak následně komunikovat se všemi vašemi kontakty, které máte v seznamu v mobilním telefonu.

Stáhnout si jí můžete zde….

Line

Osobně vyzkoušeno a doporučeno. Jedná se o aplikaci populární hlavně v Asii. Nabízí stejně jako Telegram šifrované zprávy, které by neměl mít možnost administrátor sledovat. Je zde také možné posílát nespočet nálepek a funguje s nimi také obchod, kdy si svou oblíbenou samolepku můžete zakoupit. Ale mnoho stovek nálepek je zde zdarma. Můžete také aplikaci zamknout heslem a nikdo se tak do ní nedostane stejně jako do mobilního telefonu. Nechybí skupinové konverzace a skupiny s podporou až 200 účastníků.

Stáhnout jí můžete zde….

Image by Thomas Ulrich from Pixabay